کد خبر: 2616577
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۳ - ۱۴:۵۱
گروه اجتماعی: مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان از برگزاری همایش بزرگ حضرت زینب کبری(س) الگوی زن مسلمان با عنوان «زینبیون» در شهرستان سنندج خبر داد.

حجت‌الاسلام مسعود صفی‌یاری، مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان در گفت‌و‌گو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، از برگزاری همایش بزرگ حضرت زینب کبری(س) الگوی زن مسلمان با عنوان «زینبیون» در شهرستان سنندج خبر داد و اظهار کرد: این همایش در آستانه اربعین حسینی و با توجه به نقش برجسته حضرت زینب کبری(س) در راستای حفظ و حراست از نهضت امام حسین(ع) و پیام رسانی جاودانه ایشان برگزار می‌شود.
وی افزود: ماندگاری امروز اسلام مدیون مجاهدت و رشادت و از جان‌گذشتگی زینب(س) بوده که چه در صحنه عاشورا و چه در جریان دوران اسارت استوار و محکم ایستاد و پیام نهضت عاشورا را به نسل امروز رساند.
حجت‌الاسلام صفی‌یاری عنوان کرد: حضرت زینب(س) غیر از بُعد عاشورایی در سایر ابعاد زندگی نورانیشان به عنوان الگو و اسوه برای جامعه بشریت به ویژه بانوان مسلمان مطرح هستند.
وی بیان کرد: ضرورت دارد در کنار بُعد عاشورایی سایر ابعاد شخصیتی زندگی این بزرگوار تبیین شود و به اطلاع مردم برسد تا با شناخت دقیق و خوب از زندگی آن بزرگوار درس بگیرند.
مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان عنوان کرد: امروز اطلاع یافتن و عمل کردن به آموزه‌های سبک زندگی حضرت زینب(س) که در دامان پاک خاندان نبوت و عترت پیامبر(ص) پرورش یافتند بسیار ضروری است و برگزاری همایش حضرت زینب(س) الگوی زن مسلمان یکی از اقدامات تبلیغات اسلامی کردستان است که در این راستا برگزار می‌شود.
وی بیان کرد: این همایش به همت اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان و با همکاری امور بانوان استانداری کردستان، مجمع فاطمیون و ستاد جمعیت بانوان فرهیخته استان کردستان برگزار می‌شود.
حجت‌الاسلام صفی‌یاری یادآورشد: در این همایش مریم معین‌الاسلام استاد حوزه و دانشگاه به سخنرانی می‌پردازند و برنامه‌های جانبی نظیر قرائت اشعار در وصف حضرت زینب(س) انجام می‌شود.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: