کد خبر: 3780652
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۳۸
گروه فرهنگی- مسئول دبیرخانه هیأت نظارت بر کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کردستان از برگزاری دوره آموزشی «هر مسجد یک خبرنگار» ویژه اعضای کانون‌های مساجد استان در سنندج خبر داد و گفت: این دوره آموزشی تا پایان دی ماه جاری در سنندج برگزار می‌شود.

کامل گلباغی، مسئول دبیرخانه هیأت نظارت بر کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: طرح «هر مسجد یک خبرنگار» در راستای انعکاس فعالیت‌های کانون های مساجد سراسر کشور در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران برگزار می‌شود.
وی اطلاع‌رسانی گسترده درباره فعالیت‌ها، برنامه‌ها و اقدامات مساجد را از اهداف برگزاری این طرح برشمرد و افزود: در راستای اجرای این طرح ٤٠ نفر از اعضای کانون های مساجد استان برای شرکت در دوره آموزشی ثبت‌نام شده‌اند.
گلباغی بیان کرد: این خبرنگاران مسجدی، نوجوانان١٥ تا١٨ ساله ‌‌هستند که ‌در رابطه با خبرنویسی و خبرنگاری زیر نظر اساتید این حوزه در استان آموزش می‌بینند تا در زمینه اطلاع‌رسانی در حوزه مسجد فعالیت کنند.
وی با بیان اینکه طرح «هر مسجد یک خبرنگار» یکی از مصوبات اجلاس سراسری مسئولان دبیرخانه کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد کشور است، اعلام کرد: این دوره آموزشی به مدت ٢٠ ساعت و تا پایان دی ماه جاری برگزار می‌شود.
مسئول دبیرخانه کانون‌های مساجد کردستان، کانون‌های مساجد را ظرفیتی برای تبیین دستاوردهای انقلاب دانست و عنوان کرد: انقلاب اسلامی از مساجد شکل گرفت و استمرار حاکمیت نظام جمهوری اسلامی نیز در مساجد تثبیت، تحکیم و ادامه دارد.
وی ادامه داد: تلاش در جهت به کارگیری اندیشه بنیانگذار کبیر انقلاب، منویات مقام معظم رهبری و اهداف و ارزش های انقلاب اسلامی در سطح جامعه از جمله اولویت ها و ماموریت های دبیرخانه کانون های مساجد است.
گلباغی از برگزاری ٤٠ ویژه برنامه فرهنگی در ٤٠ مسجد استان همزمان با دهه فجر خبر داد و یادآور شد: برگزاری جشن های ویژه انقلاب، اجرای گروه های سرود انقلاب، محافل قرآنی، نمایشگاه های هنری، افتتاح کانون فرهنگی هنری مساجد، تدوین عملکرد ربع قرن فعالیت کانون های مساجد، هدیه ثواب طرح تلاوت نور به روح پرفتوح بنیانگذار انقلاب اسلامی، مشارکت در اجرای برنامه های کمیته مساجد ستاد دهه فجر، دیدار با خانواده شهدای قرآنی، عطرافشانی و غبارروبی مزار شهدا، برگزاری کارگاه های آموزشی را از جمله عناوین برنامه های این دبیرخانه در دهه مبارک فجر امسال است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: