کد خبر: 3780653
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۷ - ۱۹:۴۴
گروه فرهنگی- رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان از اعلام فراخوان سومین جشنواره «فیلم کوتاه چراغ» در استان خبر داد و گفت: این جشنواره در دو بخش فیلم و فیلم‌نامه در سنندج برگزار می‌شود.

علی‌عباس داودنیا، رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: سومین جشنواره فیلم کوتاه چراغ به همت انجمن فیلم سازمان بسیج هنرمندان استان و با هدف گسترش مفاهیم ارزشی در استان برگزار می‌شود.
وی با بیان اینکه این جشنواره در دو بخش فیلم کوتاه و فیلم نامه برگزار می‌شود، افزود: تمامی فیلمسازان استان کردستان مجاز به شرکت در این جشنواره هستند و حداکثر زمان فیلم‌های ارسالی در بخش اصلی ۱۰ دقیقه است و محدودیتی برای تعداد آثار ارسالی در بخش‌های مختلف جشنواره وجود ندارد.
داوودنیا، موانع توسعه اقتصادی کردستان، کردستان سرزمین مجاهدت‌های خاموش، استکبارستیزی و جهاد همه جانبه، ماهیت شوم جریانات تکفیری، اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال، سبک زندگی ایرانی اسلامی، موضوعات آزاد با رویکرد اجتماعی، حمایت از کالای ایرانی و آسیب‌ها و فرصت‌های شبکه‌های اجتماعی را از موضوعات شرکت در این جشنواره اعلام کرد.
وی عنوان کرد: هر فیلم می‌بایست بر روی یک لوح فشرده (DVD) ارسال گردد و تکمیل فرم ثبت‌نام و ارسال سه نسخه فیلمنامه، یک قطعه عکس ٤×٣ فیلمساز و عکس صحنه و پشت صحنه فیلم از جمله مقررات ارسال آثار است.
رئیس سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان بیان کرد: در بخش فیلم‌نامه ضرروی است یک نسخه از متن اصلی بر روی لوح فشرده در فایلی با فرمت word به همراه فرمت Pdf آن، با فونت یاقوت و سایز ١٤ بر روی ورقه A٤ به دبیرخانه جشنواره ارسال شود.
وی آخرین مهلت ارسال آثار به این جشنواره را ٢٠ بهمن‌ماه امسال اعلام کرد و افزود: کار داوری آثار در ١٠ اسفندماه و اختتامیه ١٥ اسفندماه سال‌جاری برگزار می‌شود.
داودنیا، بیان کرد: جوایز این جشنواره به ترتیب بخش فیلم مستند، داستانی، تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ١٠ میلیون ریال به فیلم برگزیده اول در هر دو بخش، لوح تقدیر و مبلغ ٨ میلیون ریال به فیلم برگزیده دوم در هر دو بخش، لوح تقدیر و مبلغ ٦ میلیون ریال به سومین فیلم برگزیده در هر دو بخش و در بخش فیلمنامه تندیس جشنواره، لوح تقدیر و مبلغ ٨ میلیون ریال به نفر اول، لوح تقدیر و مبلغ ٦ میلیون ریال به نفر دوم، لوح تقدیر و مبلغ ٤ میلیون ریال به نفرسوم تعلق خواهد گرفت.
وی یادآور شد: شرکت‌کنندگان می‌توانند علاوه بر ارسال پستی به آدرس «سنندج، میدان بسیج، مجتمع فرهنگی و هنری فجر، طبقه اول اداری، سازمان بسیج هنرمندان استان کردستان» از طریق تلفن ٣٣٢٩١١٧٨-٠٨٧ تماس برقرار کرده و آثار خود را به سایت SepahKordestan.ir ارسال کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: