کد خبر: 3796573
تاریخ انتشار: ۱۹ اسفند ۱۳۹۷ - ۰۹:۰۰
گروه اجتماعی ــ رئیس آموزش و پرورش استثنایی کردستان از غرس یک هزار و ۳۸۱ اصله نهال توسط دانش‌آموزان با نیاز‌های ویژه استان همزمان با هفته منابع طبیعی و روز درختکاری در این مدارس خبر داد.

غرس یک هزار و ۳۸۱ اصله نهال توسط دانش‌آموزان کردستانی

خلیل رنجبر، رئیس آموزش وپرورش استثنایی استان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: هفته منابع طبیعی وآبخیزداری و روز درختکاری نشان از نزدیکی افراد با طبیعت و فرصتی دوباره برای تفکر در زیبایی‌های بی‌بدیل آفرینش و تکریم در برابر خالق هستی است.
وی افزود: در راستای توسعه فضای سبز و گرامیداشت آیین نیکو و رسم حسنه درختکاری، با برنامه‌ریزی‌های به عمل آمده در 69 مدرسه و مرکزمستقل شهری و روستایی و 19 مدرسه ضمیمه روستایی با نیازهای ویژه استان برای هر دانش آموز با نیاز ویژه یک نهال و جمعاً هزار و 381 نهال کاشته می‌شود.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان اعلام کرد: پس از کاشت، نهال مورد نظر به نام دانش‌آموزی که در کاشت آن مشارکت داشته نام گذاری و شناسنامه‌دار می‌شوند.
وی با اشاره به حدیثی از پیامبر اسلام (ص) بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) می فرمایند: «هر کس بر روی زمین درختی بکارد و آبیاری کند و برای به ثمر رسیدن آن تلاش کند همانند آن است که این درخت را در بهشت کاشته است».
رنجبر اعلام کرد: ترویج فرهنگ کاشت درخت، ایجاد پوشش گیاهی و حفظ عرصه‌های طبیعی به عنوان اقدامی در جهت حفظ محیط زیست بین دانش‌آموزان با نیازهای ویژه استان ترویج می‌شود.
وی عنوان کرد: کاشت هر اصله درخت، احیای حیات است و وظیفه تک تک ما حفظ و حراست از منابع طبیعی است. توسعه و گسترش فضاهای سبز به عنوان یک وظیفه ملی از الزامات زندگی شهری به شمار می‌رود که با توجه به آن آینده‌ای بهتر برای خود و نسل‌های بعد فراهم می‌آوریم.
رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان یادآور شد: حفظ درخت یک فرهنگ و کمک به ادامه حیات سبز زمین است که با هدیه دادن یک نهال به طبیعت توسط هر دانش‌آموز با نیاز ویژه تلاش داریم به آنان بیاموزیم که در حفظ، نگهداری و توسعه این سرمایه ملی و خدادادی بکوشند و در پاسداشت درخت وگیاهان به درک درستی برسند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: