کد خبر: 3808402
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
گروه سیاست و اقتصاد ــ امام جمعه سنندج گفت: مسلمانان تمام نقاط کشور باید اتحاد و هماهنگی لازم برای آغاز روزه ماه رمضان و برگزاری عید فطر را داشته باشند و با اعلام رؤیت هلال ماه در کشور روزه خود را آغاز کنند.

به گزارش ایکنا از کردستان، ماموستا عبدالرحمن خدایی، امام جمعه سنندج امروز، 13 اردیبهشت‌ماه در آیین عبادی - سیاسی نماز جمعه این هفته مسجد جامع سنندج با اشاره به نزدیک شدن به ماه پربرکت رمضان اظهار کرد: ماه مبارک رمضان ماه عبادت و بندگی به درگاه حق تعالی است.
وی افزود: همه مسلمانان باید از این ماه مبارک به عنوان یک فرصت ایجاد شده برای عبادت و توبه و تقرب جستن به درگاه خداوند متعال بهره کامل را ببرندو با ادای فریضه روزه در این ماه به وظیفه مسلمانی خود عمل کنند.
امام جمعه سنندج رمضان را ماه صفای دل و نزدیکی به پروردگار داتست و بیان کرد: تمام مسلمان باید از این ماه بزرگ استقبال و با ادای عبادت و زکات برای جلب رضای خداوند بهره کافی و وافی را ببریم.
وی عنوان کرد: مسلمانان تمام نقاط مختلف کشور باید اتحاد و هماهنگی لازم برای آغاز روزه ماه رمضان و برگزاری عید فطر را داشته باشند و با اعلام رؤیت هلال ماه در کشور روزه خود را آغاز کنند.
ماموستا خدایی در ادامه با اشاره به فرارسیدن روز معلم و سالروز گرامیداشت شهادت استاد مطهری اعلام کرد: معلمی مقام والای انسانی است و همگان باید این قشر زحمتکش را تکریم و احترام کنند.
وی شغل معلم را ادامه کار انبیا دانست و عنوان کرد: بر همین اساس معلمان به جایگاه عالی و شغل مقدس خود واقف باشند، چرا که باید امانتدار خوبی برای شغل انبیاء باشند..
امام جمعه سنندج، استاد شهید مطهری را معلمی بزرگ و برجسته در عرصه علم و دانش دانست و یادآور شد: استاد مطهری در طول عمر بابرکت خود با تالیدف 89 اثر نقش مهمی در آگاهی و تربیت قشر جوان کشور ایفا کرده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: