کد خبر: 3810866
تاریخ انتشار: ۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
گروه سیاسی ــ معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، جلب اعتماد کاندیداها، احزاب، مردم و همچنین صیانت و امانتداری آرای مردم را مهم‌ترین وظایف ستاد انتخابات عنوان کرد.

به گزارش ایکنا از کردستان، حسین خوش‌اقبال، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان امروز، 22 اردیبهشت ماه در اولین جلسه ستاد انتخابات استان با یادآوری اهمیت و جایگاه رأی و نظر مردم در نظام جمهوری اسلامی ایران، اظهار کرد: تمام تلاش ما این است که از رای و نظر مردم حفاظت و با همکاری مردم انتخاباتی پرشور برگزار کنیم.
وی بر لزوم رعایت اصل بی طرفی از سوی همه دست‌اندرکاران تأکید کرد و افزود: شرعاً و قانوناً دست‌اندرکاران امر انتخابات نباید از هیچ کاندیدایی حمایت کنند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، در ادامه بیان کرد: برای برگزاری انتخاباتی پرشور، بخشی از مسئولیت متوجه مسئولان است که باید مقدمات آن را فراهم و بخشی هم بر عهده احزاب، که مشارکت و همکاری مردم را جلب کنند.
وی جلب اعتماد کاندیداها را یکی دیگر از وظایف مهم ستاد دانست و اجرای قانون را راه حل حصول این اعتمادسازی عنوان کرد و گفت: احصاء نقاط ضعف و قوت انتخابات‌های گذشته می‌تواند در برگزاری انتخابات بی نقص در آینده کمک شایانی کند.
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کردستان، بیان کرد: از روسای کمیته‌های ستاد انتخابات استان خواست دو اصل مسوولیت پذیری و پاسخگویی را مدنظر داشته باشند و امانتداری و اجرای قانون را سرلوحه کار خویش قرار دهند.
وی در پایان یادآور شد: نظام، وزارت کشور و استاندار از مسئولان توقع دارند زمینه انتخابات پرشور برای حضور اقشار مختلف جامعه را فراهم کنند و از آنچه که انتخاب مردم است صیانت شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: