کد خبر: 3811517
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۷
گروه فرهنگی ــ نمایش «پهلوان نادر» نوشته صابر نیک‌بخت، به کارگردانی حمیدرضا احمدی کردستانی از امروز ساعت ٢٠ به مدت ١٠ روز در تالار فروردین مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج به روی صحنه می‌رود.

به گزارش ایکنا از کردستان، کارگردان نمایش «پاله وان نادر» (پهلوان نادر) اظهار کرد: این نمایش وقایع تاریخی، اجتماعی و فرهنگی کردستان در زمان ناصرالدین شاه را روایت می کند.
حمیدرضا احمدی کردستانی، با اشاره به اینکه این نمایش کاری از گروه تئاتر مهر سنندج است، اضافه کرد: موضوع اصلی نمایش اشاره به سفر تاریخی ناصرالدین شاه به کردستان و شهر سنندج دارد.
وی افزود: در آن دوره پهلوان نادر یکی از پهلوانان معروف و شناخته شده شهر سنندج بود که در سفر ناصرالدین شاه کُشتی با شعبان سیاه پهلوان دربار می گیرد و به همین خاطر در تاریخ این شهر ماندگار شده است.
کارگردان نمایش پهلوان نادر بیان کرد: این نمایش توسط ١٤ بازیگر شامل سه بازیگر زن و ١١ بازیگر مرد اجرا می شود.
احمدی کردستانی به پروسه تولید نمایش اشاره کرد و گفت: سال گذشته حدود سه، چهار ماه قبل از برگزاری پانزدهمین دوره جشنواره بین المللی تئاتر کُردی سقز تمرین داشتیم و در این جشنواره هم به عنوان نمایش برگزیده انتخاب شدیم.
وی افزود: بعد از تعطیلات نوروز امسال بار دیگر تمرین های گروه آغاز شد و هفته گذشته هم در شهرهای بیجار و مریوان هر کدام دو شب، این نمایش به اجرا در آمد.
کارگردان نمایش پهلوان نادر گفت: طراحی صحنه بر عهده حمید مرادویسی و جمشید کلوندی و موسیقی این نمایش هم بر عهده کوردوان بوستان، مهدی کریمی و علیرضا مخبری است.
احمدی کردستانی ادامه داد: این نمایش در اردیبهشت امسال در شهرهای بیجار و مریوان به روی صحنه رفته و از امروز ساعت ٢٠ تا ٣١ اردیبهشت در سنندج اجرا می شود.
وی افزود: اگر شرایط لازم فراهم شود گروه تئاتر مهر سنندج آمادگی دارد در دیگر شهرهای استان هم این نمایش را به روی صحنه ببرد.
انجمن هنرهای نمایشی کردستان شعار امسال را تئاتر برای همه انتخاب کردند و اردیبهشت پررونق تئاتر استان را با برنامه ریزی برای اجرای عمومی ٩ نمایش برگزیده جشنواره‌های بین‌المللی، ملی، منطقه‌ای و استانی تئاتر دنبال می‌کنند که تاکنون ٨ نمایش در طول این ماه در سطح استان به اجرا درآمده است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: