کد خبر: 3812621
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۳۱
گروه فعالیت‌های قرآنی- برگزاری محافل جزء‌خوانی قرآن کریم به عنوان یکی از فعالیت‌های ارزشمند تبلیغات اسلامی شهرستان سقز در مساجد، فرصتی برای شناسایی استعدادها و نخبگان قرآنی به شمار می‌رود.

به گزارش ایکنا از کردستان، ماه رمضان که مي‌رسد مجالس متعدد ختم قرآن در مساجد و حتي خانه‌ها برگزار مي‌شود و از اين رهگذر انس و الفت مردم در ماه رمضان که بهار قرآن ناميده شده بيشتر مي‌شود.
در روايات اهل‌بيت(عليه السلام) تأکيد خاصي بر قرائت قرآن در اين ماه شده، اما به‌راستي چه رابطه‌اي بين قرائت قرآن و ماه رمضان وجود دارد که اين‌گونه به‌طور خاص بر قرائت آن در اين ماه بزرگ تأکيد شده است؟
ماه رمضان، ماه عبادت و خودسازي، ماه ترک معصيت و انجام اطاعت است. براي تحقق اين هدف مهم، هم تعليم لازم است و هم تربيت. «قرآن» انسان را تعليم مي‌دهد و «روزه» انسان را تربيت مي‌کند. تنها با اين دو است که رسيدن به کمال ممکن مي‌شود.
همه ما مسلمانان جايگاه والايي براي قرآن، کتاب آسماني در زندگي قائل هستيم و اين کلام آسماني مملو از آموزه‌هايي است که هر يک مي‌تواند راهگشاي زندگي انسان باشد.
در رمضان، ماه انس با قرآن، باید ویژگی همدم بودن با قرآن را در خود ایجاد کنیم و رابطه تنگاتنگ و جدی با آن داشته باشیم، زیرا قرآن، کتاب کامل انسان‌سازی است، به گونه‌ای که همه برنامه‌ها و رموز تکامل را دربردارد. قرآن، سخن خدا است و عمل به آن، سبب پیروزی و رستگاری در دنیا و آخرت است.
هرگاه قرآن را بشناسیم، به عظمت نازل کننده آن پی ببریم و محتوایش را درمی‌یابیم، سپس با عشق، با آن ارتباط فکری و عملی برقرار کنیم، می توانیم ادعا کنیم که با قرآن انس گرفته‌ایم.
رمضان که فرا مي‌رسد صداي دلنشين تلاوت قرآن از هر جاي به گوش مي‌رسد. ماه مهماني خدا، ماه قرآن فرا رسيده است و در هر کوي و برزن و هر محفلي برنامه‌هاي قرآني مختلف برگزار مي‌شود که در شهر سقز و روستاهای آن برنامه‌هاي مختلفي در حال اجرا است.
يکي از اين برنامه‌ها که با استقبال گسترده مردم روبه‌رو شده برنامه جزءخواني قرآن کریم در مسجد جامع اين شهر برای اولین سال است که برگزارشده است.
حجت‌الاسلام برومند رازیانی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز در حاشیه برگزاری این محفل نورانی اظهار داشت: این محفل با حضور قاریان و حافظان برجسته شهرستان که دارای عناوین مختلفی هستند با استقبال مردم و ادارات در حال برگزاری است.
وی افزود: یکي از برنامه‌های ماه مبارک رمضان که هر ساله شاهد برگزاری آن هستیم، برگزاري برنامه جمع‌خوانی و جزءخوانی قرآن کریم است که به همت اداره تبليغات اسلامي در حال برگزاري است و با استقبال گسترده مردم و ادارات سقز روبه‌رو شده است.
وی با اعلام اینکه تمامی ادارات شهرستان سقز آمادگی خود را اعلام کرده‌اند و هر روز یک اداره مهمان این محفل قرآنی هستند، بیان کرد: استفاده از قاریان و حافظان برجسته موجب ترغیب علاقه مندان به قرآن شده است.
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سقز هدف از برگزاری این محافل را نهادینه شدن فرهنگ فراگیری و تلاوت قرآن در بین نسل‌های جوان و شناسایی استعدادها و نخبگان قرآنی عنوان کرد.
وی یادآور شد: در همین راستا و با هدف ترویج فرهنگ اجتماعی در ماه میهمانی خداوند و ایجاد فضایی معنوی همزمان با ماه مبارک رمضان محفل انس با قرآن کریم در مساجد شهرستان سقز، حسینیه، کانون‌های فرهنگی تبلیغی، هیئت‌های مذهبی و روستاها در حال برگزاری است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: