کد خبر: 3812876
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۶
گروه فرهنگی ــ نماینده نهاد رهبری در دانشگاه کردستان با تقدیر از برگزاری جشنواره‌ کتابخوانی رضوی، گفت: برگزاری برنامه‌های متنوع در ارتباط با کتاب و کتابخوانی نیاز جامعه امروز است و باید از شیوه‌های کاربردی برای ارتقای سرانه مطالعه استفاده کرد.

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام محرمعلی بیابانی، نماینده نهاد رهبری در دانشگاه کردستان امروز، 29 اردیبهشت ماه در دیدار مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان که با محوریت جشنواره رضوی برگزار شد، اظهار کرد: فضای بسیار خوبی در دانشگاه برای حضور دانشجویان در این جشنواره فراهم است و باید از این ظرفیت به بهترین نحو استفاده کرد.
وی افزود: نهاد رهبری در دانشگاه کردستان با استفاده از ارتباطات مؤثری که با سایر بخش‌ها و همچنین دانشجویان دارد علاوه بر تبلیغ و اطلاع‌رسانی در خصوص جشنواره زمینه را برای حضور دانشجویان، مدرسان و اساتید دانشگاه و همچنین خانواده‌های آن‌ها فراهم می‌کند.
نماینده نهاد رهبری در دانشگاه کردستان با تقدیر از برگزاری جشنواره‌ کتابخوانی رضوی، عنوان کرد: برگزاری برنامه‌های متنوع در ارتباط با کتاب و کتابخوانی نیاز جامعه امروز است و باید از شیوه‌های کاربردی برای ارتقای سرانه مطالعه استفاده کرد.
حجت‌الاسلام بیابانی افزود: نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به عنوان یکی از متولیان حوزه کتاب با برگزاری جشنواره رضوی گام بسیار مهمی در راستای دعوت از اقشار مختلف برای کتابخوانی برداشته است.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان نیز در این دیدار بیان کرد: نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور و با همکاری بنیاد فرهنگی هنری بین‌المللی امام رضا(ع) و معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اشاعه و ترویج فرهنگ منور رضوی، گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه کتاب‌های مرتبط با سیره‌ پاک ائمه‌ معصومان علیهم‌السلام همزمان با ایام فرخنده دهه‌ کرامت، برگزار می‌شود.
محمد عبدالملکی اعلام کرد: در فراخوان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی، 12 کتاب در سه رده سنی «کودک»، «نوجوان» و «جوان و بزرگسال» معرفی شده است.
وی افزود: این جشنواره در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» برگزار می‌شود که علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط با این بخش، در دو شیوه مکتوب و الکترونیکی در جشنواره شرکت کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان بیان کرد: برگزیدگان نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی در دو سطح «ملی» و «شهرستانی» معرفی و با اهدای لوح تقدیر و هدایای نقدی از آنها تجلیل خواهد شد.
وی عنوان کرد: بر این اساس در سطح ملی از 80 نفر به عنوان برگزیدگان فردی و هشت خانواده برتر با اهدای لوح سپاس، تندیس جشنواره و مبالغ نقدی تجلیل می‌شود.
عبدالملکی یادآور شد: این جشنواره در سطح شهرستانی نیز با توجه به تعداد کتابخانه‌های شهرستان و میزان شرکت‌کننده، از 8 برگزیده و دو خانواده برتر در هر شهرستان (فارغ از تعداد نفرات) با اهدای لوح سپاس، تندیس جشنواره و مبالغ نقدی تقدیر می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: