کد خبر: 3813644
تاریخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۹:۵۰
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ یکی از اساتید دانشگاه‌های استان کردستان یکی از دلایل وجود انحرافات در جامعه را بی‌توجهی به آموزش‌های قرآنی دانست و گفت: هرجا مشکلی وجود دارد، با انجام آسیب‌شناسی دقیق متوجه خواهیم شد ریشه این انحرافات و مشکلات به دلیل بی‌توجهی به آموزه‌های عمیق و دقیق قرآن کریم است.

به گزارش ایکنا از کردستان، علی مرادی، رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران شهرستان سنندج در مراسم «گلشن وحی» که ویژه خانواده شهدا و ایثارگران امروز، 31 اردیبهشت ماه در نگارخانه شهرداری سنندج برگزار شد، اظهار کرد: انس گرفتن با قرآن وعترت زمینه‌ای برای رسیدن به آرامش، سلامت، امنیت و عزت بوده است.
وی افزود: سامان یافتن زندگی در سایه تعالیم این کتاب آسمانی سبب خواهد شد که انسان خود به خود از آسیب‌های اجتماعی فاصله گرفته و ارزش‌ها، اعتقادات و باورهای افراد تقویت شود.
مرادی هدف از برگزاری این مسابقه را علاوه بر گسترش فعالیت‌های فرهنگی در شهرستان، به‌‌کار‌گیری آموزه‌ها و مفاهیم قرآنی در زندگی فردی و اجتماعی دانست و عنوان کرد: مأنوس شدن با کلام وحی «آرامش» در زندگی انسان‌ها را به دنبال خواهد داشت.
عبدالسلام کریمی، استاد دانشگاه‌های استان کردستان در این مراسم گفت: ماه مبارک رمضان ماه نزول قرآن و حکمت، برکت و رحمت خداوند متعال است.
وی افزود: ما مسلمانان با تقرب جستن به درگاه باری تعالی باید با طاعت و بندگی بیشتر خداوند متعال زمینه عفو گذشت و طلب مغفرت از ذات احدیت را فراهم کنیم.
کریمی یکی از دلایل وجود انحرافات در جامعه را بی‌توجهی به آموزش‌های قرآنی دانست و بیان کرد: هرجا مشکلی وجود دارد، با انجام آسیب‌شناسی دقیق متوجه خواهیم شد ریشه این انحرافات و مشکلات به دلیل بی‌توجهی به آموزه‌های عمیق و دقیق قرآن کریم است.
وی بهترین و پایدارترین راه رسیدن به آرامش را درک واقعی آیات الهی برشمرد و ایادآور شد: اگر انسان خود را به واقع در محضر خدای هستی‌بخش ببیند با بهره‌مندی از کلام وحی به آرامشی که آرزوی هر انسانی است، دست پیدا خواهد کرد.
گفتنی است؛ در پایان این مراسم به مناسبت میلاد امام حسن مجتبی از 15 نفر از خانواده شهدا و ایثارگران، قاریان ممتاز، ترتیل خوانان جامعه ایثارگر تجلیل شد و مراسم جزء خوانی قرآن برگزار شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: