کد خبر: 3820122
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۶
در ماه رمضان صورت گرفت؛
گروه اجتماعی ــ معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان گفت:۱۴۰ هزار نیازمند کردستانی در ماه رمضان اطعام شدند و برنامه‌های مشارکتی کمیته امداد از رشد ۳۵ درصدی نسبت به رمضان سال گذشته برخوردار بود.

هیوا رحیمی، معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، با بیان اینکه با همراهی و مشارکت خیران برنامه‌های ماه رمضان امسال ۳۵ درصد رشد نسبت به سال گذشته داشته است، گفت: اطعام ۱۴۰ هزار نیازمند و به ارزش ریالی دو میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان بخشی از کمک‌های خیران به نیازمندان کردستانی در ماه رمضان بود.
وی افزود: این اطعام در قالب غذای گرم و جیره غذایی خشک و با سرانه هر نفر ۲۰ هزار تومان صورت گرفته است.
رحیمی با بیان اینکه طرح مفتاح الجنه و دیدار با مددجویان از دیگر برنامه‌های ویژه ماه رمضان بود که با مشارکت خیران و مسئولان صورت گرفت، گفت: از طریق این طرح با سه هزار و ۸۰۰ خانواده تحت حمایت این نهاد دیدار شد و ۴۵۰ میلیون تومان به‌صورت نقدی و غیر نقدی به این خانوارها کمک شده است.
وی ادامه داد: جذب حامی برای کودکان یتیم و محسنین از دیگر برنامه‌هایی بود که در ماه رمضان به‌صورت ویژه و با هدف کمک به رفع مشکلات اساسی این کودکان توسط این نهاد پیگیری شد.
معاون مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کردستان گفت: در طول ماه رمضان هزار و ۳۰۰ حامی برای هزار و ۸۰۰ کودک نیازمند جذب شد. در طرح اکرام ایتام و محسنین خیران با تقبل حمایت مادی از کودکان نیازمند، کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود را به کودک مورد نظر خود اهدا می‌کنند.
رحیمی افزود: هم‌اکنون ۶۵۰۰ کودک یتیم و محسنین دراستان کردستان تحت حمایت کمیته امداد هستند که در کنار کمک‌های این نهاد به حمایت خیران نیاز دارند.
وی در پایان از همکاری و همرای تمامی خیران، مسئولان و کسانی که در کمک به نیازمندان در ماه رمضان مشارکت داشته‌اند، تقدیر کرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: