کد خبر: 3820759
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۳
گروه سیاست و اقتصاد ــ استاندار کردستان خواستار استفاده بیشتر از قضات شافعی‌مذهب در استان شد و گفت: با توجه به اینکه جمعیت استان کردستان اکثراً اهل سنت و شافعی‌مذهب هستند؛ باید تعداد قضات شافعی‌مذهب در کردستان افزایش یابد.

به گزارش ایکنا از کردستان، بهمن مرادنیا، استاندار کردستان در مراسم تودیع و معارفه دادستان مرکز استان کردستان که امروز، 29 خردادماه در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، خواستار استفاده بیشتر از قضات شافعی‌مذهب در استان شد و اظهار کرد: جمعیت استان کردستان اکثراً اهل سنت و شافعی هستند، به همین سبب باید استفاده از قضات شافعی‌مذهب بیشتر شود.
وی به شعار امسال که رونق تولید است اشاره کرد و افزود: لازم است که از رونق تولید حمایت صورت گیرد و دستگاه قضا در برگرداندن به صحنه تولید واحدهای مشکل‌دار کمک بیشتری کند.
مرادنیا جلوگیری از اطاله دادرسی را یک مطالبه عمومی دانست و بیان کرد: انتظار داریم به پرونده‌های قضایی سریعتر و در زمان کمتری رسیدگی شود جدیت و قاطعیت بیشتری شود.
وی با اشاره به اینکه دادستان نقش منحصربفردی را چه به عنوان مدعی‌العموم و چه در حوزه مبارزه با جرم برعهده دارد، افزود: مردم قوه قضاییه را به عنوام مامن و ملجاء خود می‌دانند و دادستان نیز در این زمینه نقش بسیار ویژه‌ای را برعهده دارد.
استاندار کردستان بیان کرد: یکی از موضوعاتی که در کشور و استان وجود دارد فضای مجازی با پیامدهای مثبت و منفی آن است که درخواست می‌کنم در این حوزه دادستانی جدیت بیشتری را داشته باشد و با کسانی که در این فضا تهمت و افترا منتشر می کنند و به فضای اجتماعی و ذهنیت مردم آسیب می‌رسانند برخورد شود.
وی با اشاره به اینکه امروز مسایلی را در فضای مجازی می‌بینیم که شرم آور است و این تهمت‌ها و افتراها علیه همه مسئولان انجام می‌شود، ادامه داد: باید برای سرمایه گذار و مدیران و مردم ما فضای امنیت روانی ایجاد شود چون این مسئله یک آسیب جدی است.
وی در بخش دیگری از سخنان خود ضمن تشکر از زحمات دستگاه قضا و تعامل و همکاری که در این زمینه در استان وجود دارد، یادآور شد: پرونده‌هایی را در استان داشتیم که سال‌ها به نتیجه نرسیده بود اما به همت دستگاه قضایی مختومه و پول به بیت‌المال برگشت داده شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: