کد خبر: 3821510
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۸
گروه سیاست و اقتصاد ــ رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: مجاهدت‌های سردار شهید حاج هوشنگ ورمقانی در کردستان و دفاع از مظلومان و خدمت به مستضعفان زمینه ماندگاری نام و خاطره این شهید را در دل مردم کردستان همواره زنده نگه داشته است.

به گزارش ایکنا از کردستان، امین مرادی، رئیس حوزه هنری استان کردستان، روز گذشته،  یکم تیرماه به مناسبت سالروز شهادت شهید سردار حاج هوشنگ ورمقانی با حضور در محل کار فرزند این شهید یاد و خاطره این شهید والا مقام را گرامی داشت.

امین مرادی، در این دیدار با اشاره به بیست و سومین سالروز شهادت شهید ورمقانی اظهار کرد: شهید ورمقانی از شاخص‌ترین شهدای کردستان بود که برای امنیت و آبادانی کردستان خالصانه تلاش کردند و سادگی و تواضعی که داشتند باعث همدلی و اعتماد مردم به شهید ورمقانی بود.

وی بیان کرد: معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام با شخصیت الهی و معنوی خود توانست در دل مردم و همه اقشار مختلف نفوذ کند و مردم را به سرچشمه معنویت رهنمون کند و این نفوذ معنوی توانست صحنه‌هایی از ایثار و از خودگذشتگی را به منصه ظهور برساند و انسان‌هایی را تربیت کند که از آسایش خود، از جان خود، از مال خود و از خانواده گذشتند تا آرامش همراه با عزت را به ایران اسلامی هدیه کنند و امنیت امروز ما مدیون جانفشانی شهداو رزمندگان ماست.

رئیس حوزه هنری استان کردستان اعلام کرد: اگر امروز بعد از 40 سال از انقلاب در دنیا حرفی برای گفتن داریم و در معادلات جهانی تاثیرگذار هستیم به خاطر فرهنگی بودن این نظام و باورها و اعتقادات و روحیه شهادت‌طلبی مردمان این مرز و بوم است.

وی با اشاره به دیدار دست‌اندرکاران کنگره 5400 شهید استان کردستان با مقام معظم رهبری افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار ضمن اشاره به پتانسیل های استان، به شهدای کردستان اشاره فرمودند و مسئله‌ی شهدای کردستان را از چند جهت حائز اهمیت دانستند که با اغلب مراکز دیگر کشور، تفاوت دارد.

مرادی با اشاره به ویژگی‌های شخصیتی شهید ورمقانی عنوان کرد: شهید ورمقانی شخصیت عزیزی است که بزرگترین آرزویش شهادت بود و تنها خواسته آن شهید از پدرشان که در سفر حجی که در سال 75 مشرف شده بودن در نامه‌ای این است که تاکید می‎کنند این نامه را در کنار حرم مطهر پیامبر اعظم باز کنند و در آن یادداشت نوشته بودند: «پدر عزیزم دعا کنید که خداوند سال 75 را سال شهادت من قرار دهد اگر دعا نکنید مدیون هستید».

وی عنوان کرد: این تربیت و شوق به وصال خدای متعال حاصل تعالیم انقلاب فرهنگی اسلامی است و ما افتخار می‌کنیم در کنار سایر شهدای مهاجر همچون شهید بروجردی، شهید احمد کاظمی، شهید چمران شهدای بزرگواری همچون شهید ورمقانی شهید فرشته، شهید امان اللهی، شهید توفیقی، شهید رحمانی و ... را داریم.

در این دیدار دکتر مجتبی ورمقانی، فرزند سردار شهید حاج هوشنگ ورمقانی با تقدیر و تشکر از حضور رئیس و کارکنان حوزه هنری گفت: شهید ورمقانی از شهدایی است که برای آبادانی و عمران کردستان تلاش کرد و تمام دغدغه‌اش کمک به رفع محرومیت استان بود.

وی افزود: قدردانی از مقام شامخ شهداء یک وظیفه همگانی است و باید در جهت معرفی شهدای کردستان کارهای بیشتری صورت پذیرد.

ورمقانی با ذکر خاطراتی از پدر شهیدش یادآور شد: تعهد، اخلاص و تقوا در کنار توجه به تخصص بسیار مورد توجه ایشان بود و همواره بر رعایت این موارد تذکر می‌دادند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: