کد خبر: 3821602
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۶
گروه فرهنگی ــ رئیس حوزه هنری استان کردستان گفت: نهمین جشنواره بین‌المللی «دف‌نوای رحمت»، ۲۲ تا ۲۴ مرداد ماه در شهر سنندج برگزار می‌شود.

امین مرادی، رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: نهمین جشنواره بین‌المللی دف‌نوای رحمت در چهار بخش بین‌الملل، سراسری، جنبی و ویژه برگزار می‌شود.

وی افزود: بخش بین‌الملل این جشنواره به صورت غیر رقابتی و بر اساس میزان درخواست گروه‌های مختلف از کشورهای منطقه برگزار می‌شود.

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان با بیان اینکه بخش سراسری جشنواره شامل گروه نوازی، تک‌نوازی و مولودی‌خوانی می شود، افزود: در بخش ویژه آثاری که در قالب گروه نوازی و مولودی خوانی در راستای ایجاد و تحکیم پایه‌های وحدت و همدلی در جامعه باشند، جدای از بخش مسابقه مورد تقدیر و تجلیل قرار می‌گیرند.

وی بیان کرد: در بخش جنبی نیز تجلیل و بزرگداشت یکی از چهره‌های فاخر موسیقی استان کردستان، اجرای گروه‌های موسیقی منتخب اقوام کشور همزمان با برگزاری جشنواره در سنندج، برپایی نمایشگاه عکس دوره‌های قبلی با اعلام فراخوان و جمع‌آوری آثار و تقدیر عکاسان برتر، اعلام فراخوان تولید آثار مستند و فیلم با محوریت موسیقی عرفانی و دف‌نوازی، برگزاری کارگاه‌های آموزشی با حضور اساتید برجسته کشوری و بین‌المللی همزمان با جشنواره و تقدیر از کتاب‌های آموزشی دف‌نوازی با اعلام فراخوان قبلی مورد توجه قرار دارد.

مرادی آخرین مهلت ارسال اثر به این رویداد را 31 تیرماه اعلام و عنوان کرد: علاقه‌مندان به شرکت در نهمین جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت برای اطلاع از جزییات و مقررات، دریافت فایل فراخوان و ارسال اثر خود به جشنواره می توانند به سایت موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر به نشانی www.artfest.ir مراجعه کنند.

وی با اعلام اینکه نهمین جشنواره بین‌المللی دف نوای رحمت به همت حوزه هنری استان کردستان و با همکاری موسسه فرهنگی هنری سپهر سوره هنر برگزار می‌شود، یادآور شد: این جشنواره از تاریخ 22 تا 24 مرداد ماه امسال در شهر سنندج برگزار می‌شود.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: