کد خبر: 3821654
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۶
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ رئیس اداره امور قرآنی اوقاف استان کردستان با اشاره به اینکه امسال رشد کیفی مبنای اجرای طرح تربیت حفاظ قرآنی قرار گرفته است، گفت: سهمیه استان کردستان از این طرح در سال جاری دو هزار نفر است.

جمشید محمدی، رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: سهمیه استان کردستان در طرح‌های قرآنی اوقاف تربیت دو هزار نفر حافظ یک جزء، 200 نفر روخوانی و روانخوانی و تربیت 40 نفر مربی قرآن است.

وی با اشاره به اینکه امسال رشد کیفی مبنای اجرای طرح تربیت حفاظ قرآنی قرار گرفته است، افزود: در سال جاری طرح تربیت حفاظ قرآنی با محوریت مؤسسات قرآنی مردم نهاد برگزار می‌شود و مؤسسات قرآنی که در بقاع متبرکه استان مستقر باشند, در اولویت اجرای طرح هستند.

رئیس اداره امور قرآنی اوقاف و امور خیریه استان کردستان بیان کرد: در سال جاری کسانی که بتوانند پنج جزء قرآن را به طور کامل حفظ کنند علاوه بر اعطای گواهینامه و شرکت در قرعه کشی، به آن‌ها جوایز 5 میلیون ریالی نیز اعطا خواهد شد.

وی از همکاری در طرح 1453 مبتنی بر حفظ جزء 30 با حضور دستگاه‌های اجرای و فرهنگی استان کردستان خبر داد و عنوان کرد: این طرح با همکاری اداره اوقاف و امور خیریثه استان کردستان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، سازمان تبلیغات اسلامی و آموزش و پرورش استان برگزار خواهد شد.

محمدی به اجرای طرح حفظ مجازی قرآن کریم اشاره و بیان کرد: سهمیه استان کردستان در این طرح 300 نفر بوده است که ساز و کار اجرای ابلاغیه طی هفته جاری با حضور مدیران مؤسسات قرآنی بررسی می‌شود.

وی برگزاری محافل قرآنی را از اولویت‌های اداره کل اوقاف و امور خیریه استان کردستان دانست و افزود: در این راستا باید در طول سال جاری 300 محفل قرآنی شامل محافل ترتیل‌خوانی، تفسیر، جزء‌‌خوانی، تلاوت، جلسات مفاهیم و تفسیر قرآن برگزار می‌شود.

وی با اشاره به شرکت 13 هزار و 400 نفر طی سال گذشته در طرح ملی تربیت حفاظ قرآن کریم اعلام کرد: از این تعداد شش هزار و 597 نفر شامل چهار هزار و 253 نفر از بانوان کردستانی و دو هزار و 342 نفر آقا هستند.

گفتنی است؛ از سال ۹۰ تاکنون بیش از ۴۰ هزار نفر حافظ قرآن کریم در استان تربیت شده و سال گذشته ۶ هزار و ۴۹۷ نفر از آنان در آزمون سراسری حفظ و مفاهیم شرکت کردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: