کد خبر: 3821692
تاریخ انتشار: ۰۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۷
گروه اجتماعی ــ معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان از فعالیت هزار و ۵۷۸ گروه یادآوران امر به معروف و نهی از منکر در مدارس کردستان گفت: از این تعداد ۶۰۷ گروه یادآوران در مدارس متوسطه اول و ۹۷۱ گروه یادآوران در مدارس متوسطه دوم فعالیت دارند.

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الله نریمانی، معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان کردستان امروز، دوم تیرماه در نشست شورای امر به معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف استان از ابلاغ برنامه‌های اجرایی به واحدهای اداری و آموزشی خبر داد و اظهار کرد: شیوه نامه حجاب و عفاف نیز در هنگام ثبت نام به مدارس ابلاغ می‌شود تا در دستور کار آموزشگاه‌ها قرار گیرد.

وی از تشکیل و فعالیت 17 شورای امر به معروف و نهی از منکر و حجاب و عفاف در سطح اداره کل و 16 منطقه آموزشی استان خبر داد و افزود: هزار و 258 شورای امر به معروف و نهی از منکر در سطح مدارس فعالیت دارند.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان از فعالیت هزار و 578 گروه یادآوران امر به معروف و نهی از منکر در مدارس کردستان عنوان کرد: 607 گروه یادآوران در مدارس متوسطه اول و 971 گروه یادآوران در مدارس متوسطه دوم فعالیت دارند.

وی با اشاره به ویژگی‌های دانش‌آموزان تربیت یافته بر اساس تاکیدات سند تحول بنیادین و هفت توصیه مقام معظم رهبری در بیانیه گام دوم انقلاب، هفتمین توصیه معظم له را سبک زندگی عنوان کرد.

نریمانی عنوان کرد: در سال تحصیلی جدید تلاش برای اجرایی نمودن این رهنمودها و راه کارها در حوزه‌های مختلف آموزش و پرورش، با توجه به تاثیر گذاری آنها در تربیت دینی دانش‌آموزان، نگاه ویژه فعالیت شورای استان بر سبک زندگی اسلامی و نهادینه‌سازی در این خصوص معطوف شده است.

وی بیان کرد: بر همین اساس برنامه‌های آموزشی و فرهنگی برای دانش‌آموزان، فرهنگیان و اولیای گرامی با محوریت سبک زندگی اسلامی پیش‌بینی و اجرایی خواهد شد.

معاون پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش استان با بیان اینکه تعداد 260 پایگاه فعالیت تابستانی در سال 98 پیش بینی شده است، گفت: تعدادی از این پایگاه‌ها از قبیل مجتمع‌های ورزشی، کانون‌های فرهنگی و هنری، اردوگاه‌ها و دارالقرآن‌ها پایگاه ثابت بوده و در طول سال فعالیت دارند و تعدادی مدارس نیز تحت عنوان کانون‌های اقماری برای غنی‌سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان در تابستان در نظر گرفته شده‌اند.

وی با بیان اینکه در تابستان گذشته بیش از 80 هزار نفر از دانش آموزان استان در پایگاه های فعالیت های تابستانی ثبت‌نام و شرکت کردند، گفت: پیش‌بینی می‌شود که امسال نیز حدود 90 هزار نفر از دانش‌آموزان در این فعالیت‌ها شرکت کنند.

نریمانی محور فعالیت‌های غنی سازی اوقات فراغت دانش‌آموزان را مهارت آموزی با اجرای برنامه‌های ورزشی، فرهنگی، هنری، قرآنی و ... و در رشته‌های مختلف عنوان کرد.

وی با اشاره به اینکه ثبت‌نام دانش‌آموزان از یکم تیرماه آغاز می‌شود، یادآور شد: کل فعالیت‌های تابستانی 45 روز است که از 15 تیر آغاز و تا پایان مرداد ماه ادامه خواهد داشت.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: