کد خبر: 3835145
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۵
گروه سیاسی- استاندار کردستان گفت: با توجه به ویژگی‌های تدین، دینداری، نجابت و پاک دستی مردم استان و وجود مساجد، تکایا و خانقاه‌های استان کردستان، به لطف خدا استان کردستان کمترین آمار جرم و جنایت کشور را دارد.

به گزارش ایکنا از کردستان، بهمن مرادنیا، استاندار کردستان در دیدار رئیس قوه قضائیه با فرهیختگان، نخبگان و مردم کردستان که امروز، 24 مردادماه در دانشگاه کردستان برگزار شد، اظهار کرد: بسیار خرسندیم که امروز مردم شریف استان کردستان میزبان رئیس قوه قضائیه بوده و امیدواریم این سفر مایه خیر و برکت برای مردم استان کردستان باشد.
وی افزود: کردستان، استان فرهنگ و هنر و عشق و شهادت و ایثار است و تقدیم پنج هزار و 400 شهید گرانقدر و هزار و 700 شهید ترور که در کشور بی‌سابقه است، نشان از ایستادگی، صبر و مقاومت مردم استان دارد.
استاندار کردستان عنوان کرد: نتیجه این صبر، ایستادگی و مقاومت مردم استان حاکم شدن امنیت پایدار در این قطعه عزیز از خاک کشور شده و این امنیت ثمره از خودگذشتگی شهداست.
وی به برگزاری کنگره 5400 شهید استان کردستان در سال جاری اشاره و بیان کرد: با برگزاری این کنگره یاد و خاطره شهدای استان کردستان را گرامیداشتیم که این کنگره در نوع خود در کشور بی‌نظیر بود.
مرادنیا اعلام کرد: استان کردستان سرزمین فرهنگ، هنر، عشق، صفا، صمیمت با مردمانی نجیب و مهربان که همواره دل در گرو نظام و انقلاب اسلامی داشته‌اند.
وی در ادامه گفت: امسال همچنین در اتفاق مبارک دیگر فرهنگی با عنوان کنگره مشاهیر کُرد برای اولین بار از چهره‌های شاخص و نامداری که منشاء خدمات بزرگی به جامعه بشریت و ایران اسلامی و فرهنگ و هنر کُرد بودند، تجلیل به عمل آمد که کار بسیار ارزشمند و بزرگی بود.
استاندار کردستان ادامه داد: با توجه به ویژگی‌های تدین، دینداری، نجابت و پاک دستی مردم استان و وجود مساجد، تکایا و خانقاه‌های که در استان کردستان، به لطف خدا استان کردستان کمترین آمار جرم و جنایت کشور را دارد.
وی بیان کرد: مردم کردستان در مرز غربی کشور هم از مرزهای کشور حفاظت و پاسداری می‌کنند و هم از نظر ایمان و اعتقاد و پایمردی به نظام و کشور الگو هستند.
مرادنیا افزود: در این راستا گروهی سعی دارند که چهره کردستان را خشن و ناامن جلوه دهند اما علیرغم تلاش گروهک‌های معاند و دسیسه‌های دشمنان نظام خوشبختانه اعلام می‌کنیم که دشمنان امروز ناکام ماندند و کردستان به سمت و سوی آرامش، امنیت و توسعه پایدار در حال حرکت است.
وی اعلام کرد: امیدواریم در سایه اقتدار قوه قضائیه و حمایت از مردم و سرمایه‌گذاران فضای امن و آرامش در استان کردستان فراهم شده و این امر موجب امنیت و دلگرمی برای سرمایه‌گذاران کردستان شود.
استاندار کردستان عنوان کرد: سرمایه‌گذارانی در استان کردستان وجود دارند که با حمایت دولت و قوه قضائیه می‌توانند کارهای بزرگی در استانی که از هر حیث توانمندی‌های خاصی را دارد، به انجام برسانند.
وی اعلام کرد: در سایه نیروی جوان و کارآمد، زمین حاصلخیز، آب فراوان، معادن بسیار غنی این استان می‌تواند تبدیل به یکی از توسعه‌یافته‌ترین استان‌های کشور شود نه استانی که امروز از آن به عنوان محرم، توسعه نیافته و عقب‌مانده یاد می‌کنند.
مردانیا در پایان یادآور شد: به لطف خدا در استان کردستان قوه قضائیه، قوه مجریه، همه دستگاه‌های اجرایی و امنیتی و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی همفکری، همدلی، همراهی مثال‌زدنی در کنار هم برای توسعه استان دارند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: