کد خبر: 3487574
تاریخ انتشار: ۲۳ فروردين ۱۳۹۵ - ۱۲:۲۱
ابوالقاسمی عنوان کرد:
گروه فعالیت‌های قرآنی: استاد بین‌المللی قرآن برگزاری کرسی‌های تلاوت را لازمه پیشرفت قاریان در کردستان دانست و تأکید کرد: مسئولان فرهنگی استان باید با برگزاری محافل و کرسی‌های تلاوت قرآن زمینه را برای تجربه‌اندوزی استعدادهای قرآنی را فراهم آورند.

احمد ابوالقاسمی، استاد بین‌المللی قرآن کریم در حاشیه مراسم افتتاحیه هفته قرآن و عترت در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) از کردستان، کردستان را سرشار از استعداد قرآنی دانست و گفت: از زمان جنگ تابه‌حال چندین سفر قرآن به‌عنوان داور مسابقات کشوری اوقاف و قاری به استان کردستان داشته و بافرهنگ عمیق و مردم میهمان‌نواز مردم آشنایی دارم و همواره استان کردستان را یک استان اصیل و میدانم.
ابوالقاسمی ادامه داد: کردستان دارای استعدادهای فراوانی در قرآن می‌باشد اما این استعدادها تا زمانی که به ظهور نرسد رشد نخواهند کرد.
این استاد بین‌المللی برگزاری کرسی‌های تلاوت را لازمه پیشرفت قاریان قرآن در کردستان دانست و تأکید کرد: مسئولان فرهنگی استان باید با برگزاری محافل و کرسی‌های تلاوت قرآن زمینه را برای تجربه‌اندوزی  استعدادهای قرآنی را فراهم آورند.
وی بابیان اینکه زنده نگه‌داشتن کرسی‌های تلاوت در استان از اولویت‌هاست، بیان کرد: برگزاری دوره‌ها و کلاس‌های تئوری در کنار اجرای عملی و برپایی کرسی‌های تلاوت‌های جدی یک تجربه بسیار ارزشمندی را درزمینهٔ سبک، دستگاه و ارتباط با مخاطب را به بهترین وجه را به قاریان استان خواهد آموخت.
استاد احمد ابوالقاسمی در پایان آمادگی خود را برای کمک همه‌جانبه به قاریان این استان اعلام کرد و یادآور شد: علاقه‌مندان به هنر تلاوت قرآن می‌توانند در کانال تلگرامی @Ahmadabolghasemi واردشده و از مباحث آموزشی حرفه‌ای تلاوت استفاده کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: