کد خبر: 3646682
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۳۹۶ - ۱۲:۴۸
گروه اجتماعی: معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان کردستان گفت: سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان در شش ماهه نخست سال جاری به کودکان ایتام و محسنین کمک شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل دارای رشد ۱۷ درصدی بوده است.

هیوا رحیمی، معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان کردستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، اظهار کرد: یکی از برنامه‌های این نهاد که با هدف کمک به تأمین نیازهای کودکان یتیم و نیازمند اجرا می‌شود، طرح اکرام ایتام و محسنین است.

وی افزود: محسنین کودکانی هستند که به دلیل مشکلات مختلف سرپرست، در تأمین نیازهای ضروری زندگی دچار مشکل و نیازمند کمک و یاری خیران هستند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد استان کردستان با بیان اینکه هم اکنون هفت هزار کودک یتیم و محسنین تحت حمایت این نهاد از طرح ایتام و محسنین بهره‌مند هستند، اعلام کرد: ۲۰ هزار حامی از کودکان یتیم و محسنین نیازمند استان کردستان حمایت می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه حامیان به صورت ماهانه مبالغی به حساب این کودکان واریز می‌کنند که شش هزار از این حامی‌ها در سال جاری جذب شده‌اند، بیان کرد: حامیان ایتام کردستانی هشت میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان به این کودکان در سال گذشته کمک کردند،

رحیمی عنوان کرد: سه میلیارد و۹۰۰ میلیون تومان نیز در شش ماهه نخست سال جاری به این کودکان کمک شده است که نسبت به مدت مشابه سال قبل دارای رشد ۱۷ درصدی بوده است.

وی با بیان اینکه با توجه به سطح نیازهای مختلف این کودکان به مشارکت هر چه بیشتر خیران در طرح اکرام ایتام و محسنین نیازمندیم، افزود: حامیان می‌توانند با واریز مبلغ حداقل ۳۰ هزار تومان در ماه به حساب این کودکان در این کار خداپسندانه مشارکت کنند.

معاون مشارکت کمیته امداد استان کردستان یادآور شد: همچنین خیران می‌توانند با مراجعه به کلیه دفاتر کمیته امداد در سراسر استان کردستان و یا مراجعه به سایت کمیته امداد و همچنین ارسال پیامک به سامانه پیامکی ۳۰۰۰۳۳۳۳۸۷ جهت ثبت نام در این طرح اعلام آمادگی کنند.

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: