کد خبر: 3812201
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۰:۲۶
گروه فعالیت‌های قرآنی- مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز با اشاره به اینکه هدف از اجرای برنامه‌های قرآنی این است که دانش‌آموزان برای انتخاب روش درست زندگی قرآنی تشویق و آماده شوند، گفت: در این راستا باید سطح کیفی برنامه‌های قرآنی در مدارس ارتقا یابد.

به گزارش ایکنا از کردستان، سیدرحمان سیدیان، مدیر آموزش و پرورش شهرستان سقز امروز، 26 اردیبهشت ماه در آیین تجلیل از حافظان جزء سی قرآن کریم و فعالان عترت و نمازشهرستان سقز با تقدیر از دانش‌آموزان فعال عرصه قرآنی اظهار کرد: این برنامه اگر ماهیت معنوی و منحصر به فردی دارد، به خاطر حضور دانش‌آموزان فعال عرصه‌های قرآنی است.
وی با تقدیر از همکاران حوزه پرورشی افزود: با همت حوزه معاونت پرورشی اداره در یک سال گذشته تلاش کردیم کارشناسی قرآن و عترت را به مانند سنوات قبل در اداره ایجاد نماییم تا به نحو شایسته‌تر و تخصصی‌تری امورات قرآنی مدارس انجام گیرد.
وی با اشاره به اینکه هدف هدف از اجرای برنامه‌های قرآنی این است که دانش‌آموزان برای انتخاب روش درست زندگی قرآنی تشویق و آماده شوند، افزود: در این راستا باید سطح کیفی برنامه‌های قرآنی در مدارس ارتقا یابد.
سیدیانبا اعلام اینکه انتظار این است که در حوزه‌های مختلف قرآنی در کشور هم مطرح باشیم، ادامه داد: شهرستان سقز با قدمت تاریخی خود و با توجه به بافت مذهبی و وجود عالمان دینی و فعالان مذهبی و قرآنی بایستی پرتوان‌تر از همیشه بدرخشد.
مدیر آموزش و پرورش شهرستان با تأکید بر این که در تمامی مدارس و بویژه در ماه مبارک رمضان، مراسم ویژه جهت آشنایی با مفاهیم قرآنی انجام می‌پذیرد، عنوان کرد: آموزش و پرورش وظیفه خود می‌داند که در این راستا و در طیف وسیع و گسترده پیشقدم باشد.
سیدیان در پایان یادآور شد: آموزش قرآن باید به شیوه‌ای باشد که در دل و روح و جان دانش‌آموزان رخنه کند چراکه تجربه ثابت کرده است، هر کسی که در مسیر قرآن قدم نهاده باشد، قطعاً پشیمان نخواهد شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: