کد خبر: 3812943
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۷
گروه سیاسی- استاندار کردستان گفت: باید با استفاده ظرفیت‌های فراوان خدادادی و نیز کمک‌های زیر بنایی بنیاد مستضعفان زمینه توسعه پایدار سروآباد را فراهم کنیم.

به گزارش ایکنا از کردستان؛ بهمن مرادنیا، استاندار کردستان دیروز، 28 اردیبهشت ماه درجلسه شورای اداری شهرستان سروآباد با بیان این مطلب اظهار کرد: هشت هزار و 200 هکتار از اراضی مناطق حفاظت شده اورامانات به کشاورزان این منطقه واگذار شد تا زمینه‌ای برای توسعه کشاورزی باشد.
وی افزود: توجه به بخش دامپروری این منطقه ضروری است و باید با سرمایه‌گذاری های قابل قبول، زمینه توسعه این بخش و به تبع آن ایجاد اشتغال و درآمدزایی را فراهم کرد.
مرادنیا با اشاره به اختصاص آب برای توسعه باغات سروآبادعنوان کرد: 19میلیون مترمکعب آب برای توسعه باغات و کشاورزی سروآباد تخصیص یافته است.
وی همچنین در بخشی دیگر از سخنانش با بیان اینکه سروآباد شهرستانی محروم نیست، بیان کرد: خاک زرخیز، مردمان سختکوش و آب فراوان، ظرفیتی بسیار مناسب برای رونق منطقه است و کارهای خوبی هم برای توسعه این شهرستان انجام شده است.
استاندار کردستان به سکونت جمعیت 82 درصدی این شهرستان در روستاها اشاره کرد و گفت: با کمک‌های بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی می‌توان زمینه را برای توسعه هر چه بیشتر این شهرستان فراهم کرد.
وی یادآور شد: ضمن اینکه وجود 23 کیلومتر مرز مشترک با عراق نیز فرصت مناسبی برای رونق منطقه است، خواستار کمک بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی برای توسعه بخش کشاورزی سروآباد از طریق ارتباط با شمال عراق و ظرفیت مرز شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: