کد خبر: 3814019
تاریخ انتشار: ۰۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۲۲:۳۱
گروه سیاسی- مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان گفت: شاید کسی باور نداشت که ایران بتواند خرمشهر را آزاد کند اما شهادت‌طلبی و ولایتمداری رزمندگان اسلام و همه اقوام ایرانی با فرماندهی امام راحل، باعث پیروزی و پایان 578 روز اسارت خرمشهر شد.

به گزارش ایکنا از کردستان، پاسدار ذبیح‌الله مالکی، مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان امروز، یکم خردادماه در نشست تخصصی پیرامون سوم خرداد سالروز ملی مقاومت، ایثار و پیروزی که با حضور فرماندهان و خبرنگاران دوران دفاع مقدس در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: صدام با پشتیبانی تمام کشورهای هم پیمانش و به نیابت از استکبار تجاوز را علیه کشورمان به راه انداخت اما این توطئه دشمنان نیز با تدبیر ملت ایران و رهبری امام راحل با شکست مواجه شد.
وی با اشاره به اینکه در دوران دفاع مقدس وجود اسرای غیر عراقی پشتیبانی سایر کشورها از این کشور متجاوزگر را بیشتر مشهود می کرد، افزود: صدام مطرح کرده بود که اگر ایران خرمشهر را بتواند بار دیگر از آن خود کند، کلید بصره را تقدیمش خواهد کرد.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان عنوان کرد: شاید کسی باور نداشت که ایران بتواند خرمشهر را آزاد کند اما شهادت‌طلبی و ولایتمداری رزمندگان اسلام و همه اقوام ایرانی با فرماندهی امام راحل، باعث پیروزی و پایان 578 روز اسارت خرمشهر شد.
وی بیان کرد: رزمندگان ما پس از یک نبرد طولانی 25 روزه در مرحله نهایی عملیات بیت المقدس فاتحانه وارد خرمشهر شدند و این قطعه از خاک عزیز کشورمان را از لوث وجود متجاوزان پاک کردند.
مالکی ادامه داد: آزادسازی خرمشهر درس عبرتی برای همه دشمنان ایران اسلامی است که دیگر هیچوقت ایران را تهدید نظامی نکنند چون ما در آن زمان با هیچ امکاناتی توانستیم پیروز میدان شویم.
سردار مالکی ذکر کرد: اتحاد، همدلی، ولایتمداری و وحدت کلمه همه اقوام ایرانی در دوران هشت سال دفاع مقدس برای همه ما درس عبرتی است و قطعا هیچ دشمن خارجی نیز توان و جرأت حمله به ایران را نخواهد داشت.
وی در ادامه ذکر کرد: شهر سنندج نیز 22 روز در اسارت دشمن بوده که با اقدامات رزمندگان اسلام توطئه‌های دشمنان ما راه به جایی نبرده است.
مدیرکل بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس کردستان گفت: در نقطه به نقطه خاک کردستان خون شهیدان ریخته شده است و ما نقاطی را داریم که 50 تا 60 شهید تقدیم نظام اسلامی شده‌ است.
وی در پایان یادآور شد: مردم استان کردستان از همان روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی وفاداری خود را به نظام ثابت کرده‌ و دوش به دوش رزمندگان در دوران جنگ از خاک کشورمان دفاع کردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: