کد خبر: 3818848
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۱
گروه فرهنگی ــ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کردستان گفت: غرب کشور دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است که همه باید تلاش کنیم این بخش از کشور هم مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایکنا از کردستان، بهرام نصراللهی‌زاده، رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌‌ریزی کردستان، امروز، 22 خردادماه در نشست تخصصی معاونان گردشگری غرب کشور که با حضور ولی‌الله تیموری، معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور در سنندج برگزار شد، اظهار کرد: جای بسی خرسندی است که بر غرب کشور به عنوان محور گردشگری تمرکز شده است.
وی افزود: ما در کشورمان با عدم تعادل روبرو هستیم و بیشتر سفرها به سمت شمال و یا مرکز کشور سوق پیدا کرده است.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان عنوان کرد: غرب کشور هم دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است که همه باید تلاش کنیم این بخش از کشور هم مورد توجه قرار گیرد.
وی با بیان اینکه ما در نظام برنامه‌ریزی معتقدیم که هرگونه اقدامی در هر محلی باید با کمک مسئولان آن محل صورت گیرد، عنوان کرد: اما با این وجود توسعه گردشگری غرب کشور یک برنامه قابل توجه ملی را نیز می‌خواهد.
نصراللهی‌زاده، فضاسازی عمومی و آشناسازی خود مردم را نیز امر مهم دیگری عنوان کرد که در توسعه گردشگری مؤثر است و تاکید کرد: همه باید در این زمینه نیز تلاش جدی کنند.
وی ذکر کرد: استان کردستان دارای جاذبه‌های بی شماری است که معرفی شدن این مناطق و در معرض دید دیگر استان‌ها قرار گرفتن بسیار اهمیت دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کردستان بیان کرد: متأسفانه بحث ارتباطات بین استانی در کشورمان مورد غفلت قرار گرفته است؛ مراکز استان‌ها کمتر با یکدیگر ارتباط دارند و همه با تهران ارتباط برقرار می کنند در صورتی که این ارتباطات به همبستگی ملی کمک خواهد کرد.
وی در پایان یادآور شد: هر سال حداقل یک برنامه و یا همایش بین‌المللی در استان کردستان برگزار می‌شود و از دستگاه‌ها خواسته‌ایم که هر همایش بین‌المللی را دارند، به ما اعلام کنند.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کردستان نیز در ادامه اظهار کرد: گردشگری در سال‌های گذشته فقط در مرکز کشور متمرکز شده بود اما ایده توزیع متوازن سفر، ایده بسیار خوبی به ویژه برای توسعه گردشگری غرب کشور بود.
محسن علوی افزود: غرب کشور نیز دارای ظرفیت‌های گردشگری بالایی است که متاسفانه سال‌ها این ظرفیت ها مورد غفلت قرار گرفته است.
وی در ادامه سخنان خود، سفر نوروزی دکتر مونسان، رئیس سازمان میزاث فرهنگی کشور به کردستان را بسیار مثمرثمر دانست و بیان کرد: ایده برگزاری نشست‌های توسعه گردشگری پس از این سفر پردازش و این نشست‌ها کلید زده شد.
مدیرکل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری استان کردستان یادآور شد: اولین جلسه این نشست ها در شهر ارومیه برگزار شد و خوشحالیم که امروز ما در سنندج میزبان دومین نشست هستیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: