کد خبر: 3819136
تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۴
گروه اجتماعی- یکی از اساتید دانشگاه کردستان، با بیان اینکه زنان نقش تاثیرگذاری در افزایش رونق تولید و کمک به توسعه اقتصادی دارند، گفت: زنان نه تنها بنیاد اقتصاد جامعه بلکه بنیان توسعه نیز به شمار می‌روند و این اهمیت و جایگاه بانوان جامعه ما را می‌رساند.

به گزارش ایکنا از کردستان، حامد قادرزاده، استاد دانشگاه کردستان امروز، 23 تیرماه در جلسه بانوان فرهیخته کردستان و کارگروه رونق تولید که با محوریت نقش بانوان در تحقق شعار سال به همت امور بانوان تبلیغات اسلامی کردستان در مجتمع فرهنگی نور سنندج برگزار شد، اظهار کرد: هرآنچه که در جامعه ما ایجاد فایده کند تولید است و همه ما باید برای رونق تولید تلاش کنیم.
وی با اشاره به اینکه در جامعه توسعه یافته 75 درصد تولید خدمت و تنها 25 درصد کالای فیزیکی است، افزود: متاسفانه در کشور ما اینطور نیست و بیشتر کالای فیزیکی به عنوان تولید نام برده می‌شود.
قادرزاده با بیان اینکه زنان نقش تاثیرگذاری در افزایش رونق تولید و کمک به توسعه اقتصادی دارند، خاطرنشان کرد: زنان نه تنها بنیاد اقتصاد جامعه بلکه بنیان توسعه نیز به شمار می‌روند و این اهمیت و جایگاه بانوان جامعه ما را می‌رساند.
استاد دانشگاه کردستان اعلام کرد: امروز زنان ما تولیدکننده ثروت هستند و تربیت و آموزش درست فرزندان خود یک تولید ثروت به شمار می‌رود و نیاز است که نگرش‌ها نسبت به تولید ثروت تغییر یابد.
وی افزود: زنان اساسی‌ترین فاکتور پایداری نظام اقتصادی هستند که باید درست هدایت شوند چرا که مادر می‌تواند به فرزندانش باور و به همسر خود هدایت دهد و این روند اگر درست انجام گیرد به توسعه و موفقیت می‌رسد.
قادرزاده عنوان کرد: استفاده از محیط مساجد نیز برای آموزش اثرگذار است و روحانیون و خادمان مساجد باید در این راه همراهی داشته باشند.
وی با بیان اینکه اقتصاد ما در کردستان با ایجاد نگرش صحیح مسوولان نسبت به جایگاه زن رونق پیدا می‌کند، گفت: آنچه که نیاز امروز جامعه ماست افزایش دانش ملی و بین‌المللی است و با آگاهی و علم می‌توان پیشرفت کرد و به توسعه دست یافت.
استاد دانشگاه کردستان اضافه کرد: باید در رونق تاولید بحث آموزش صحیح را مورد توجه قرار دهیم چراکه ما نمی‌توانیم با زندگی سنتی اشتغالی ایجاد و یا رونقی را در تولیدات شاهد باشیم.
قادرزاده تبلیغ مفاهیم و معرفی مفاهیم درست را رسالت تبلیغات اسلامی دانست و گفت: این نهاد باید در راستای تبلیغ مفاهیم درست در جامعه تلاش کند.
مسئول مرکز مطالعات راهبردی استان کردستان نیز در این جلسه اظهار کرد: بانوان نقش ارزنده‌ای در رونق تولید دارند و می‌توانند ایده، طرح، پیشنهادات و نظرات خود را برای تحقق شعار سال اعلام دارند.
رضا کرمی یادآور شد: باید با نگاه برش بومی و هدفمند طرح و برنامه و نظر ارائه شود و با ارائه پیشنهادهای علمی زمینه رونق تولید و تحقق شعار سال فراهم آید.
مسئول امور بانوان اداره‌کل تبلیغات اسلامی کردستان نیز در این نشست گزارشی از چگونگی تشکیل جمعیت بانوان فرهیخته در استان ارائه داد و گفت: این جمعیت پیرو تاکیدات مقام معظم رهبری از سال 1386 در سطح استان با 50 نفر عضو تشکیل شد و اکنون 200 نفر عضو دارد.
سعیده لشکری آسیب‌شناسی در حوزه فرهنگی و سیاستگذاری برای کاهش آسیب‌های اجتماعی را از رسالت جمعیت بانوان فرهیخته برشمرد و افزود: بانوان نقش موثری در تحقق شعار سال دارند و امسال سعی براین است روی محوریت نقش بانوان بر تحقق شعار سال کار شود.
یادآور می شود؛ در ادامه جلسه اعضای جمعیت بانوان فرهیخته استان نیز نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص نقش بانوان در رونق تولید اعلام کردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: