کد خبر: 3819388
تاریخ انتشار: ۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۵
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ کارگاه آموزشی حنجی کردن قرآن با حضور شاهو ویسی، مدرس مجرب قرآنی شهرستان سنندج امروز، ۲۵ خردادماه در مجتمع فجر ‌برگزار شد.

کارگاه آموزشی حنجی کردن قرآن با حضور شاهو ویسی، مدرس مجرب قرآنی شهرستان سنندج امروز، 25 خردادماه در مجتمع فجر سنندج برگزار شد.
شاهو ویسی، مدرس کارگاه آموزشی حنجی کردن در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: حنجی کردن روش سنتی قرآن در حجره‌ها بود که ماموستا به صورت هوشمندانه آیات قرآن کریم را به قرآن‌آموزان آموزش می‌داد که امروز به ندرت کلاسی را می‌بینید که از این روش برای آموزش روانخوانی قرآن بهره بگیرند.
وی افزود: آموزش قرآن در این روش نیاز به تجوید ندارد و با دانستن یک‌سری قواعد ساده به خوبی افراد بیسواد و کم‌سواد می‌توانند که کلام الله مجید را بیاموزند.
مدرس کارگاه آموزشی حنجی کردن بیان کرد: حنجی کردن روشی ابداعی و منحصر به‌فرد در کردستان در زمینه آموزش قرآن است که بسیار زیبا و در یادگیری تأثیر‌گذار است.
وی ادامه داد: این روش به قدری در آموزش افراد بیسواد تأثیر داشت که بدون کوچکترین اشتباهی قرآن را بصورت کامل می‌توانستند از حفظ بخوانند.
ویسی یادآور شد: امروزه روش حنجی کردن فقط در تعداد اندک از کلاس‌های قرآن و برای افراد مسن آموزش داده می‌شود، اما با توجه به تأثیرگذاری این روش سنتی باید راهی برای زنده ماندن این روش پیدا کنند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: