کد خبر: 3820321
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۴
گروه فرهنگی ــ مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان گفت: معرفی بزرگان قوم کرُد و نامداران آن به نسل‌های آینده موجب شناساندن سبقه تاریخی و هویت ملی و بومی برای آن‌ها خواهد شد و ملتی که هویت خود را از دست داد در واقع همه چیز خود را از دست داده است.

رضا نجفی، مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: برگزاری کنگره ملی مشاهیر کُرد امری بسیار ضروری تلقی می‌شود چراکه یکی از افتخارات ما کردستانی‌ها این است که از اصیل‌ترین اقوام ایرانی محسوب شده و تجلیل و تکریم مشاهیر کُرد باعث شناسایی چهره‌های ماندگار این قوم بزرگ به همه اقوام می‌شود.
وی با اشاره به اینکه این برنامه یک حرکت بسیار ارزشی و قابل تحسین است، افزود: معرفی بزرگان قوم کرُد و نامداران آن به نسل‌های آینده موجب شناساندن سبقه تاریخی و هویت ملی و بومی برای آن‌ها خواهد شد و ملتی که هویت خود را از دست داد در واقع همه چیز خود را از دست داده است.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان عنوان کرد: باید به این نکته هم توجه داشت که اگر امروز ما می‌توانیم اینچنین برنامه‌هایی را برگزار کنیم به طور یقین در سایه امنیت و آرامشی است که شهدای ما با نثار خون پاک خود برای این ملت به یادگار گذاشتند.
وی اعلام کرد: باید همواره در کنار شناساندن چهره‌های مختلف مذهبی، علمی، هنری، ورزشی و غیره دلاورمردی‌های آن جان برکفان سلحشور را نیز به یاد داشته باشیم عزیزانی که همواره در راه اعتلای حفظ استقلال و آزادی این مرز و بوم مردانه قدم برداشته و بزرگترین سرمایه خود یعنی جان خود را در این مسیر اهدا کردند.
نجفی اعلام کرد: این وظیفه امروز ماست که با معرفی آن ستارگان پرفروغ آسمان ابدیت و با نگارش چکیده‌ای از زندگینامه و وصایای آنان به نسل کنونی و نسل‌های آینده اعلام کنیم که خاک گوهرخیز مناطق کُردنشین برای حفظ دستاوردهای خود چه جان‌فشانی‌ها و ایثارها کرده است و به فرموده مقام معظم رهبری «چراغ راه آینده ما شعارآزادگی و فداکاری شهدای ماست».
وی افزود: شهدای بزرگ جامعه روحانیت همچون شهید ملاحیدرفهیم که عمری را به تبلیغ دین و فرائض دینی و ستیزه‌جویی باکفر و الحاد سپری کرد و شاگردان بزرگی را به این جامعه تقدیم کرد و در نهایت نیز جان خود را در راه اعتلای اهداف و افکارسازنده خود نثار کرد.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان کردستان یادآور شد: شهیدانی همچون شهیداستادنجات الهی و یا شهدای دانشجویی مانند شهید دکتر اکبرعرب‌زاده، شهیدمسلم جلالی زاده، شهید فریدون تعریف، شهید محمدعلی حق وردی، شهیدان بزرگی همچون برادران نمکی و برادران شبلی و……. البته هرچه در مورد این شهدا صحبت شود، بازکم گفته‌ایم چراکه ما همیشه مدیون رشادت‌ها، دلاورمردی‌ها، ازخودگذشتگی‌ها و ایثار این عزیزان خواهیم بود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: