کد خبر: 3820967
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۰
گروه سیاسی- فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان گفت: ثمره کار شهدا وحدت و همگرایی بوده و امروز کردستان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است.

به گزارش ایکنا از کردستان، سردار محمدحسین رجبی در کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان که روز پنج شنبه در استادیوم شش هزار نفری ۲۲ گولان سنندج برگزار شد، اظهار کرد: غائله کردستان اولین جنگی بود که ایادی سلطه در اولین روزهای انقلاب علیه مردم این منطقه انجام دادند و تنها چند ساعت پس از رهایی از یوغ استکبار فرمان حمله از اتاق فکر ایادی استکبار صادر شد.
وی افزود: هنوز بوی باروت مزدوران شاهنشاهی از خیابان‌های شهر محو نشده بود که هواپیماهای رژیم بعث سینه انقلابیون را در کردستان نشانه رفتند و خون‌های مدافعان انقلاب را به ناحق بر زمین ریختند تا اینکه نهال پیشمرگان کرد در کنار انقلابیون مهاجر و انصار شکل گرفت و با خون هزاران شهید، برگ زرینی از دوران انقلاب بر جای باقی ماند.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان به فرمان تاریخی امام راحل که فرمودند ما در کردستان با کفر می‌جنگیم نه با کرد، اشاره و عنوان کرد: با این فرمان تحول عظیمی در روحیه مهاجرین و انصار شکل گرفت.
وی ادامه داد: در اردیبهشت ماه سال ۸۸ نیز از جانب رهبر انقلاب بسیار هوشمندانه و با حضور مردم نجیب کردستان مباحث بسیار مهمی مطرح شد.
سردار رحبی اعلام کرد: فرمانده کل قوا در این سفر کردستان را سرزمین فرهنگی و زبان کردی را سرمایه ملی عنوان کردند و از همه مهمتر فتوای بزرگ حرام بودن توهین به مقدسات اهل سنت را مطرح کردند.
وی در ادامه گفت: امروز به برکت خون شهیدان امنیت پایدار در کردستان برقرار است و همه توطئه‌های دشمنان نقش بر آب شده است.
فرمانده سپاه بیت‌المقدس کردستان ادامه داد: همچنین ثمره کار شهدا وحدت و همگرایی بوده و امروز کردستان یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است.
وی افزود: کردها در راستای امنیت پایدار چیزی کم نگذاشتند و سند این پایداری ۵۴۰۰ شهید در استان کردستان و ۱۰ هزار شهید اهل سنت در سه استان غربی است.
سردار رجبی در ادامه سخنان خود به دیدار اعضای کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان با رهبر معظم انقلاب در هفته جاری اشاره و خاطرنشان کرد: معظم له در این دیدار با شور و نشاط خاصی از مردم کردستان نام بردند که مایه بسی دلگرمی برای خادمان کردستان بود.
وی در پایان یادآور شد: اعلام می‌کنیم که این امنیت و آرامش مثال زدنی امروزی حاصل رشادت‌های رزمندگان، شهیدان، پاسداران، جانبازان و همه نیروهای مسلح بوده است که امروز ما هم باید پاسدار و حافظ این امنیت باشیم.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: