کد خبر: 3821019
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۳
سردار سلامی در کردستان:
گروه سیاسی ــ فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه کردستان نگین درخشانی در حلقه انگشتری ملت ایران است، گفت: مردمان این سرزمین با فرهنگ غنی و ادبی عمیق و ایمانی مستحکم و در بنای عظیم کشور ما به حساب می‌آیند. سرشار از عاطفه هستند و اینجا رود مهربانی و فداکاری همیشه جاریست.

به گزارش ایکنا از کردستان، سردار سلامی، فرمانده سپاه پاسداران در کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان که در استادیوم شش هزار نفری ۲۲ گولان سنندج برگزار شد، اظهار کرد: امروز شنیدید سحرگاهان که پدافند هوایی نیروی هوا فضای سپاه یک فروند هواپیمای جاسوسی بدون سرنشین آمریکا را که از مرزهای میهنمان گذشته بود و در حال تعرض به امنیت ملی ما بود را شجاعانه سرنگون کرد. این منش و روش و قاعده ملت ایران در برخورد با دشمنان ماست.
وی افزود: سرنگون کردن هواپیمای جاسوسی آمریکا حامل یک پیام آشکار واضح، قاطع، صریح و دقیق بود و آن اینکه مدافعان مرزهای میهن مرزهای اسلامی ایران در مقال تعرض هر بیگانه‌ای به این سرزمین عکس المعل‌های قاطع و تمام کننده خواهند داشت.
مرزها خط قرمز ماست
سردار سلامی گفت: مرزها خط قرمز ماست و هر کسی به این مرزها تعرض کند برنخواهد گذشت و نابود می‌شود.
وی با اشاره به اینکه تنها راه دشمنان ما احترام به تمامیت ارضی، امنیت ملی و منافع حیاتی ملت ایران است، تاکید کرد: ما اعلام می‌کنیم بنای جنگ با هیچ کشوری را نداریم اما برای جنگ کاملاً آماده هستیم. حادثه امروز نشان روشنی از این پیام دقیق داشت.
فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: ما به دوستانمان در سرزمین‌های مجاور هم هشدار می‌دهیم که مراقب باشند سرزمینشان به میدان شکل گیری فتنه و یا توطئه‌ای تبدیل نشود.
قدرت ملت ایران قدرتی آزموده شده در جهان است
وی تاکید کرد: ما به دشمنانمان هم هشدار می‌دهیم هرکجا باشید شما را می‌یابیم و اگر بیابیم امان نمی‌دهیم. مراقب باشید چون شما تجربه کرده‌اید و قدرت ملت ایران قدرتی آزموده شده در جهان است.
سردار سلامی در بخش دیگری از سخنان خود با ابراز خرسندی از سفر به کردستان برای شرکت در کنگره 5400 شهید کردستان، گفت: برای من افتخار بزرگی است که امروز در این عرصه‌های سرشار از معنویت، در میهمانی آلاله‌ها و شهیدان هستم و حضور در جمع مردم کردستان افتخار بزرگی است.
وی افزود: کردستان سرزمین کوه‌های سترگ و صخره‌های سخت و رودهای جاوید و خروشان و گلستان‌های سرخ‌فام از لاله‌های معطر است و خصوصیت مردمان آن نیز شبیه خصوصیت سرزمینشان است و مردمان آن رفیع، آزاده، شریف و سلحشور و حماسه آفرین و رشید و دلاور و باوفا هستند و اینجا سرزمین هنر، مقاومت است. کردستان مظهر ایستادگی و پایداری ملت ایران است.
فرمانده سپاه پاسداران با بیان اینکه کردستان نگین درخشانی در حلقه انگشتری ملت ایران است، عنوان کرد: مردمان این سرزمین با فرهنگ غنی و ادبی عمیق و ایمانی مستحکم و در بنای عظیم کشور ما به حساب می‌آیند. سرشار از عاطفه هستند و اینجا رود مهربانی و فداکاری همیشه جاریست.
شهدا نشانه‌های واضحی از نیل به جاودنگی این مردم هستند
وی ادامه داد: وجود ۵۴۰۰ شهید گلگون کفن در این سرزمین بزرگ نشانه‌ای از صدق وعده و وفاداری این مردم است و پیشمرگان مسلمان کُرد و سایر شهدای مسلمان، نشانه‌های واضحی از نیل به جاودنگی این مردم هستند.
سردار سلامی افزود: اینجا دیار آگاهی و سرزمین شهید ماموستا شیخ الاسلام و عالی است. نقش زیبای جاودانگی در قامت پرشکوه ملت ایران در اینجا به تصویر کشیده شد و شهیدان نصرت زاده، شریفی، بروجردی، ناصر کاظمی، و احمد کاظمی همه ستارگان پرفروغ سپهر ایران هستند که در تارک این سرزمین جاودان می‌درخشند.
وی عنوان کرد: شهیدان در هرجایی نشانه و سمبل افتخار ما و درخشش روح مقاومت در پیکره روح مردم ایران هستند.
ملت ایران با صفت اقتدار و ایستادگی و امنیت رفاه شناخته می‌شود
فرمانده سپاه پاسداران گفت: امروز ملت ایران با صفت اقتدار، افتخار، بزرگی، ایستادگی، عزت، پیشرفت و امنیت رفاه شناخته می‌شود و همه این تعابیر میراث جاودان صدها هزار شهید این سرزمین است.
وی ادامه داد: در این سرزمین ۲۰ هزار شهید جوان خوابیده‌اند تا نقش قامت بلند این ملت استوار بماند، خون شیعه و سنی با هم در یک سنگر جاری شدند. خون شهیدان کرد، ترک، فارس، لر و بلوچ درهم آمیخته است تا وحدت ملی را برای همیشه استحام ببخشد.
سردار سلامی تصریح کرد: کردستان و مردمانش افتخار ملت ایران و اصیل‌ترین قوم ایران هستند. کُردها را باید مفاهیم بلندی از کرامت رشادت و دلاوری دانست چون از این واژه‌ها الهام گرفته‌اند و شخصیت و هویت خود را با این صفات شکل داده‌اند. کردها در شکل دهی به تمدن عظیم ما نقش گسترده‌ای دارند و این سرزمین به همین دلیل سال‌ها مورد طمع دشمنان بوده است.
آمریکا در هر دوره‌ای یک سرزمین اسلامی را میدان تاخت و تاز خود قرار می‌دهد 
وی ادامه داد: آمریکای جنایتکار در هر دوره‌ای یک سرزمین اسلامی را میدان تاخت و تاز خود قرار داده است. یک روز لبنان، زمانی فلسطین، در مقطعی سوریه، زمانی عراق، امروز یمن و سال‌ها کردستان به عنوان نقطه مرکزی سیاست‌های استکباری آمریکا برای شکستن وحدت امت اسلام و ایجاد تفرقه‌های خونین بین مسلمان بوده است.
فرمانده سپاه پاسداران گفت: آن‌ها می‌خواستند کردستان را سکوی پرتابی برای شکستن وحدت ملی امت اسلام قرار دهند. اما شعور، آزادی، ایمان و روح حماسه آفرین مردمان کُرد، با همراهی همه ملت ایران ایجازه نداد این توطئه شوم شکل بگیرد.
وی افزود: آن‌ها می‌خواستند سرزمین کردستان ما را به میدان جنگ تبدیل کنند و امنیت را از مردمان ما بگیرند، اما جوانان ایرانی و استان کردستان و پیشمرگان مسلمان کرد ایستادند و کردستان به محل دفن سیاست بیگانگان تبدیل شد. هرچه می‌خواستند انجام دادند اما نتیجه‌ای نگرفتند و اینجا نقطه وحدت امت اسلام و ملت ایران شد.
نمایان شدن جلوه‌های پیشرفت در کردستان
سردار سلامی ادامه داد: امروز می‌بینید کردستان سرسبز، ایمن، سربلند و در حال پیشرفت می‌درخشد و جلوه‌های پیشرفت در آن نمایان است. نظام مصر است که اینجا را به نقطه‌ای آباد، امن و پیشرفته در جهان تبدیل کند و مردمان این سرزمین آن را در آینده خواهند دید.
وی عنوان کرد: ما از تاریخ سختی عبور کرده‌ایم و با دشمنان بزرگی درگیر بوده‌ایم و همه سناریوهای سخت و سهمگین استعمار برای فشار به مردم ایران و از بین بردن استقلال کشور در طول تاریخ ۴۰ ساله از سوی دشمن اعمال شده است اما ملت بزرگ ایران با اقتدار از ارتفاع اراده دشمنان عبور کرد و آنها را شکست داد.
فرمانده سپاه ادامه داد: اصل اقتصادی، فتنه‌های داخلی، فشار سیاسی، عملیات روانی و جنگ‌های نیابتی هیچیک تا امروز نتوانسته است در مقابل اراده این ملت بزرگ کوچکترین پیروزی به نام خود ثبت کند. ما هرکجا مقاومت کرده‌ایم، پیروز شده‌ایم.
در تحریم اقتصادی به خوداتکایی اقتصادی رسیدیم
وی گفت: در تحریم اقتصادی به خوداتکایی اقتصادی رسیدیم و مسیر ما در این گذرگاه سخت تحریم، دستیابی به استقلال عزت اقتصادی و بریدن وابستگی به بیگانگان است.
سردار سلامی با عنوان اینکه دشمنان ما سرگردان، بی عمل و نگران هستند و نمی‌دانند که چه کاری باید انجام دهند، گفت: آن‌ها در لبنان با شکست رؤیایی از حزب الله، برای همیشه سیاست‌های تجاوز کارانه‌شان خاموش شد. در فلسطین، فلسطینی‌ها سنگ‌ها را کنار گذاشته و به موشک رسیده‌اند و پیرامون رژیم صهیونیستی فورانی از آتش همچون جهنم آنها را احاطه کرده است. آن‌ها می‌خواستند نظام سوریه را ساقط کنند، امروز مجبور به فرار از آن سرزمین هستند. می‌خواستند با ۱۵۰ هزار سرباز عراق را فتح کنند و یک حکومت مطلوب را برای خود بسازند اما امروز عراق هرگز در کنترل سیاست‌های آمریکا نیست بلکه امروز این انقلاب اسلامی است که در عراق خاستگاه سیاسی مردم این سرزمین است.
وی افزود: در یمن آمریکا، رژیم سعودی و شرکایشان در باتلاق گیر کرده‌اند و موازنه به نفع یمنی‌ها در حال تغییر است. امروز پوکی استخوان و ضعف موریانه‌ای از درون قدرت آمریکا را مورد هدف قرار داده است. آن‌ها می‌خواستند با تحریم اقتصادی ملت ایران را وادار به تسلیم کند و با فشار اقتصادی در کنار عملیات روانی ملت ایران را به مذاکره و پس از آن به تسلیم در باربر خواسته‌های خود وادار کنند، اما ملت ایران قهرمانانه، آگاهانه و مؤمنانه برای حفظ استقلال، عزت و کرامت خود ایستاد و آنها در این سناریو هم شکست خوردند.
فرمانده سپاه پاسداران اضافه کرد: ما می دانیم که نمی‌توان به دولت غیرقابل اعتماد آمریکا، اعتماد کرد. همانگونه که آمریکا نمی‌تواند انسجامی در منطقه غیرمنسجم غرب آسیا ایجاد کند. می دانیم تا به امروز ما در مقاومت رشد کرده‌ایم و ما با منطق مقاومت سر برافراشته‌ایم و ما در اثر مقاومت دشمنانمان را فرسوده کرده‌ایم. ما به دلیل مقاومت به استقلال و آزادی و عزت و اقتدار رسیده‌ایم و اگر مقاومت نمی‌کردیم در همان سناریوهای اولیه و در سال‌های اولیه انقلاب میدان نبرد را به دشمنانمان واگذار می‌کردیم.
با الهام از قرآن نصرت خدا جاری می‌شود
وی تاکید کرد: بزرگان انقلاب به ما آموختند با الهام از قرآن اگر بایستیم نصرت خداوند جاری می‌شود. ما در جنگ ایستادیم و پیروز شدیم، در مقابله فرهنگی ملت ایران ایستاد و فریب مفاهیم به ظاهر شیک قدرت‌های بزرگ را نخورد. در مقابل اسرائیل ایستادیم و پیروز شدیم. در تحریم اقتصادی ایستادیم و امروز در حال رشد هستیم.
سردار سلامی عنوان کرد: بنابراین منطق ما مبارزه است و چرا مذاکره نیست ؟ چون مذاکره، بازی و میدان دشمن است. بازی در فضای در برابر فشار و تسلیم است. محتوای مذاکره تسلیم است. در مذاکره فشار دشمن تشدید می‌شود و دشمن می‌خواهد ملت ایران را از سلاح دفاعی و بازدارنده خود خلع کند. ملتی که خلع سلاح ‌شود، جنگ کردن با او به آن آسان است. اما ملتی که ایستادگی می‌کند و از قدرت بازدارنگی خود حراست می‌کند هرگز دشمن جرات تجاوز به تمامیت ارزی آن را ندارد.
فرمانده کل سپاه در ادامه سخنان خود به دیدار نخست وزیر ژاپن با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: این دیدار ما را به یاد خاطره ملاقات وزیر خارجه شوروی با امام(ره) انداخت و آن احساس غرور مقدس انقلابی و اسلامی و ملی ملت ایران را در اوج قرار داد؛ شکوه و عظمت و وقار کلام رهبر بزرگمان را دیدیم که چگونه قاطعانه و شجاعانه با منطق برای همه جهان پیام مقاومت ملت ایران را بیان کردند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: