کد خبر: 3822779
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۳۹۸ - ۲۳:۱۱
گروه اجتماعی- معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان با اشاره به اینکه خداوند به طور متوسط استعدادهایی در وجود هر انسانی به ودیعت نهاده است؛ گفت: وظیفه آموزش و پرورش این است که این استعدادها را شناسایی کند.

به گزارش ایکنا از کردستان، مهدی نامدار، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کردستان در آیین اختتامیه پنجمین جشنواره نوجوان خوارزمی که امروز، پنجم تیرماه در سالن آمفی تئاتر اردوگاه شهید سلیمان خاطر سنندج برگزار شد، با اشاره به اینکه خداوند به طور متوسط استعدادهایی در وجود هر انسانی به ودیعت نهاده است؛ اظهار کرد: وظیفه آموزش و پرورش این است که این استعدادها را شناسایی کند.

وی حضور ۲۲۵ دانش‌آموز منتخب استان در اختتامیه این جشنواره را عصاره ۶۵ هزار دانش‌آموز دوره اول متوسطه استان دانست و افزود: این دانش‌آموزان در بهترین شرایط سنی یک حرفه را آموخته‌اند.


معاون آموزش متوسطه استان کردستان با بیان اینکه وزارت آموزش و پرورش جشنواره‌های جوان و نوجوان خوارزمی، مسابقات فنی و حرفه ای و کاردانش را عمدتا به سمت جشنواره غیرتئوری و غیرنظری و کارهای عملی پیش می‌برد؛ گفت: رویکرد این جشنوارها، مهارت‌آموزی، دست‌ورزی و حرفه‌آموزی بین دانش‌آموزان است.


نامدار با تأکید بر اینکه در فرایند تعلیم و تربیت باید مهارت آموزی بیشتر مورد توجه قرار گیرد؛ عنوان کرد: جشنواره نوجوان خوارزمی رقابت سالم را به دانش‌آموزان می‌آموزد و دانش‌آموزان باید در این مسیر شکست و موفقیت را بپذیرند و برای پیشرفت خود بکوشند.


معاون آموزش متوسطه استان در پایان داوری را سخت ترین بخش کار جشنواره دانست و با بیان اینکه در انتخاب داوران حداکثر دقت و حساسیت به کار گرفته شده است؛ صلاحیت حرفه ای، علمی و تعهد اجتماعی از مهم ترین ملاک انتخاب داوران این جشنواره عنوان کرد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: