کد خبر: 3826776
تاریخ انتشار: ۲۲ تير ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۲
گروه اجتماعی- معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده گفت: واقعیت این است که هیچ کشوری به مسئله از دست دادن خانواده رضایت نمی‌دهد و در واقع خانواده کمک‌کننده به انسجام اجتماعی در هر کشوری است، چرا که نسل آینده متکی به تشکیل خانواده است.

به گزارش ایکنا از کردستان، معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده امروز، 22 تیرماه در جلسه طرح ملی خانواده که در اداره ورزش و جوانان برگزار شد، اظهار کرد: یکی از موضوعات بسیار مهم در هر کشوری، انسجام و سرمایه اجتماعی است که به لحاظ نوع مشارکت و همکاری مردم در تعلقات مختلف ممکن است دچار فراز و نشیب در جامعه شود.
وی افزود: در بسیاری از کشورهای دنیا مسئله خانواده، یکی از ارکان انسجام اجتماعی، همدلی و همراهی است که شاخص سلامت را در جامعه به سلامت خانواده ارتباط می‌دهند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، عنوان کرد: جامعه شناسان معتقدند که در بعضی از کشورها اگر خانواده‌ آسیب ببیند کشورشان با وجود آسیب می‌تواند ادامه‌دهنده باشد اما در کشوری متکی به ارزش‌های معنوی و عاطفی در این امر نمی‌تواند پیشرو باشد لذا بحث خانواده در کشور ایران از اهمیت بالایی برخواردار است.
ابتکار افزود: واقعیت این است که هیچ کشوری به مسئله از دست دادن خانواده رضایت نمی‌دهد در واقع خانواده کمک کننده به انسجام اجتماعی در هر کشوری است چرا که نسل آینده متکی به تشکیل خانواده هستند.
وی عنوان کرد: متاسفانه در شرایط فعلی که جامعه درگیر جنگ ناجوانمردانه اقتصادی و روانی علیه کشورمان است، دشمن اقتصاد و اشتغال را مورد هدف قرار داده که در این راستا باید اساتید، دانشجویان، احزاب و فعالان مدنی برای رسیدن به یک هدف واحد که انسجام کشور است، تلاش کنند.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده، ذکر کرد: در این راستا رویکرد معاونت زنان و خانواده، دولت دوازدهم و سیاست‌های رئیس جمهوری توجه خاص به شرایط خانواده است که چه اقداماتی برای خانواده ها انجام بدهیم که انسجام خانواده های ایرانی را حفظ و از آسیب های بعدی جلوگیری کنیم.
ابتکار گفت: در طرح گفت‎وگوی ملی خانواده به مسئله بسیار مهم مهارت خانواده می‌پردازیم چرا که کلید انسجام خانواده‌هاست.
وی ذکر کرد: مهارت خانواده را باید در دوران کودکی به فرزندانمان آموزش دهیم که در این راستا در سال گذشته در مدارس، مهارت گفت‌وگو و ارتباط گرفتن را به دانش‌آموزان آموزش داده‌ایم.
ابتکار عنوان کرد: مطالعات علمی نشان داده که ساعت گفت‌وگوی بین اعضای خانواده‌ها از 2 ساعت در شبانه روز در 20 سال گذشته، هم اکنون به 20 دقیقه کاهش یافته است.
وی شبکه مجازی را دلیل اصلی کاهش ساعت مکالمه در خانواده دانست و یادآور شد: متاسفانه فضای مجازی موجب شده که خانواده‌ها کمتر در منزل صحبت کنند و همین امر منجر به آسیب رساندن نهاد خانواده می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: