کد خبر: 3827267
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۹
گروه فرهنگی ــ مسئول امور کتاب و کتابخانه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان گفت: در سه ماهه اول امسال ۹۵ عنوان کتاب در ۱۰۷ هزار جلد در استان منتشر شده که از این تعداد ۲۲ عنوان کُردی و در تیراژ ۲۹ هزار و ۶۰۰ جلد و شش عنوان در بخش کودک در ۱۲ هزار جلد بوده است.

شب‌بو بخشا، مسئول امور کتاب و کتابخانه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: تعداد عناوین کتاب منتشره در سال گذشته بالغ بر 298 عنوان در تیراژ 298 هزار و 500 جلد بوده است.

وی افزود: از این تعداد 130 عنوان کتاب کُردی در تیراژ 113 هزار و 300 جلد و 18 عنوان کتاب کودک در تیراژ 33 هزار و 500 جلد بوده است.

مسئول امور کتاب و کتابخانه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان بیان کرد: در سه ماهه اول امسال 95 عنوان کتاب در 107 هزار جلد در استان منتشر شده که از این تعداد 22 عنوان کُردی و در تیراژ 29 هزار و 600 جلد و شش عنوان در بخش کودک در 12 هزار جلد بوده است.

وی ادامه داد: امسال برای ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی دوره مربیگری جام باشگاه‌های کتاب و کتابخوانی را در 26 و 27 تیرماه برگزار خواهیم کرد که ویژه بخش کودک و نوجوان است و در سطح تمامی شهرها و روستاهای استان برگزار می‌شود.

بخشا بیان کرد: از جمله دیگر برنامه‌های حوزه ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی، جشنواره روستاهای دوستدار کتاب است که در سطح روستاهای استان برگزار می‌شود و در این جشنواره نفرات برگزیده استانی و کشوری خواهیم داشت.

وی همچنین گفت: برنامه‌های حمایتی اداره‌کل فرهنگ و ارشاد کردستان شامل خرید کتاب از ناشران و مؤلفان است و برگزاری نمایشگاه‌های کتاب و عرضه کتب ناشران و نویسندگان است.

مسئول امور کتاب و کتابخانه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در پایان یادآور شد: نمایشگاه کتاب استان کردستان امسال در مهرماه برگزار می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: