کد خبر: 3827475
تاریخ انتشار: ۲۵ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۶
گروه اجتماعی- معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان با اشاره به حمایت اداره بهزیستی استان از کودکان کار گفت: در حال حاضر 130 کودک کار در استان کردستان شناسایی شده که براساس مصوبه شورای عالی فرهنگی تمام این کودکان ساماندهی شده‌اند.

به گزارش ایکنا از کردستان، محسن شجاعی، معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان شامگاه دوشنبه، 24 تیرماه در جمع خبرنگاران استان کردستان، اظهار کرد: حوزه امور اجتماعی از زنان سرپرست خانواده حمایت کرده و فعالیت‌هایی در جهت توانمندسازی زنان از طریق ایجاد گروه‌های همیار برای استقلال اجتماعی زنان، روانشناسی و مددکاری را در اختیار این زنان قرار می‌دهد.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان، عنوان کرد: حوزه مهد کودک یکی دیگر از حوزه‌های زیرمجموعه امور اجتماعی است که در حال حاضر 340 مهد کودک در روستاها و حاشیه شهرهای استان فعال هستند.
شجاعی افزود: در حال حاضر 13 مرکز کودکان بی‌سرپرست و بدسرپرست در استان وجود دارد که 12 مرکز آن به کمک موسسات خیریه و با همکاری سازمان بهزیستی فعالیت می کنند و در واقع خیرخواهان استان سهم زیادی را برعهده گرفته‌اند.
وی ادامه داد: کودکان بی‌سرپرست که توسط خانواده درجه یک خود در منزل نگهداری می‌شوند از سوی سازمان بهزیستی استان کردستان مورد حمایت قرار دارند.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان، ذکر کرد: افرادی نیز که از سوی خانواده پس زده شده و به جامعه ورود پیدا نکرده و فاقد مکان زندگی هستند، در مراکز شبانه روزی سازمان بهزیستی پذیرش می‌شوند.
شجاعی گفت: مردم استان به متکدیان کمک مالی نکنند چراکه با پرداخت هر هزارتومان کمک به دست این متکدیان ریشه هزاران آسیب را برای آنان بنیان می‌گذارند و با سپردن کمک‌های نقدی و غیر نقدی خود به سازمان بهزیستی می‌توانند کمک بزرگی در حل مشکلات جامعه هدف ما داشته باشند.
وی با اشاره به اینکه تلاش ما این است تا این کودکان به مدارس بازگرداننده شوند، بیان کرد: برخی از این کودکان به دلیل مسائل اقتصادی ادامه تحصیل نمی‌دهند که ما تمام تلاش خود را در این زمینه به کار گرفته‌ایم تا کودکی به دلیل مشکلات اقتصادی از ادامه تحصیل باز نماند اما تعدادی از این خانواده‌ها با ما همکاری نمی‌کنند.
معاون امور اجتماعی بهزیستی استان کردستان، به مسئله کودک آزاری اشاره کرد و افزود: در مورد کودک آزاری ما در اداره بهزیستی استان کردستان پرونده‌هایی داریم که والدین به دلیل کودک آزاری در زندان بسر می‌برند.
وی در پایان با اشاره به اینکه استان کردستان در حوزه طلاق در رتبه 13 کشور است، یادآور شد: رشد طلاق در کردستان نسبت به استان های دیگر کمتر بوده اما به معنای کاهش طلاق نیست.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: