کد خبر: 3828615
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۲
گروه فرهنگی ــ معاون امور هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از آغاز کار داوری آثار رسیده به دبیرخانه نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کُردی خبر داد و گفت: آثار رسیده در سه بخش طراحی لباس، طراحی دوخت و طراحی پارچه داوری می‌شوند.

به گزارش ایکنا از کردستان، سامان احمدی، معاون امور هنری، سینمایی و سمعی - بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان دیروز، 29 تیرماه در جلسه ساماندهی و برنامه‌ریزی نخستین جشنواره مد و لباس کُردی اظهار کرد: فراخوان نخستین جشنواره و نمایشگاه مُد و لباس کُردی زمستان سال گذشته بین استان‌های مناطق کُردنشین اعلام شد.

وی افزود: این جشنواره در بخش‌های رقابتی، نمایشگاه و پژوهش پیش‌بینی شده است که بخش رقابتی جشنواره شامل طراحی لباس، طراحی دوخت، طراحی پارچه و بخش مد و لباس بود.

معاون امور هنری، سینمایی و سمعی بصری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان از آغاز کار داوری آثار رسیده به دبیرخانه نخستین جشنواره و نمایشگاه مد و لباس کُردی خبر داد و اعلام کرد: آثار رسیده در سه بخش طراحی لباس، طراحی دوخت و طراحی پارچه داوری می‌شوند.

وی بیان کرد: مژگان اردلان در بخش طراحی پارچه، پروین مُکری در بخش طراحی لباس، ناهید کریمی، مهشید زندسلیمی و محمدعارف تبرخون در بخش طراحی دوخت آثار رسیده به دبیرخانه این جشنواره را داوری می‌کنند.

احمدی بیان کرد: ٢٧٠ اثر در بخش‌های مختلف به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است که آثار منتخب و برگزیده در آیین اختتامیه این جشنواره معرفی و از آنها تجلیل می‌شود.

وی یادآور شد: نخستین نمایشگاه مد و لباس کُردی با حضور استان‌های آذربایجان غربی، خراسان شمالی، کرمانشاه و کردستان در روزهای ششم تا ٩ مردادماه سال جاری در عمارت خسروآباد و مجتمع فرهنگی- هنری فجر سنندج برگزار خواهد شد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: