کد خبر: 3842478
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۱۲
گروه اجتماعی- معاون سلامت اصلاح و تربیت زندان‌‌های کردستان، تعداد دانش‌آموزان تحت پوشش انجمن‌های حمایت از زندانیان استان را بیش از 700 نفر اعلام کرد.

به گزارش ایکنا از کردستان، حمیدرضا جهانگیری، معاون سلامت اصلاح و تربیت زندان‌‌های کردستان امروز، 25 شهریورماه در جلسه‌ای که در آستانه بازگشایی مدارس و با هدف ارائه خدمات تحصیلی به دانش‌آموزانی که تحت پوشش انجمن‌های حمایت زندانیان هستند، برگزار شد، اظهار کرد: با ورود افراد به زندان، خانواده و به ویژه فرزندان آن‌ها با آسیب‌های بسیاری مواجه می‌شوند و چنانچه اقدامات لازم جهت پیشگیری از این آسیب‌ها صورت نگیرد، فرزندان این قبیل زندانیان نیز به تدریج وارد چرخه جرم شده و مجرمان آینده جامعه را تشکیل خواهند داد.
وی پیشگیری از ترک تحصیل و یا افت تحصیل بین فرزندان خانواده‌های زندانیان را یکی از راهکارهای اساسی در راستای کاهش آسیب در جامعه دانست و افزود: خوشبختانه انجمن‌های حمایت از زندانیان در استان طی سنوات گذشته شرایط مساعد جهت ادامه تحصیل فرزندان زندانیان نیازمند از جمله تهیه لباس، کیف، کفش، بسته‌های لوازم التحریر و ... را فراهم کرده‌اند، اما بهبود کمی و کیفی اینگونه خدمات به این قشر آسیب‌پذیر جامعه در گرو حمایت سایر دستگاه‌های ذیربط از جمله آموزش و پرورش است.
مشاور ارشد مدیرکل آموزش و پرورش کردستان ضمن حمایت قاطع از دانش‌آموزانی که تحت پوشش انجمن‌های حمایت زندانیان هستند، بیان کرد: تعلیم و تربیت دانش‌آموزان رسالت اصلی آموزش و پرورش است و این مجموعه تمام تلاش خود جهت بهره‌مندی فرزندان زندانیان از آموزش و پرورش باکیفیت را به کار خواهد گرفت.
محمدی، آموزش و پرورش را نهادی تربیتی و اجتماعی قلمداد کرد و افزود: آموزش و پرورش زمانی خواهد توانست رسالت خود را به درستی انجام دهد که سایر دستگاه‌ها و نهادهای اجتماعی نیز این مجموعه را یاری دهند.
وی با تأکید بر این موضوع که فرزندان زندانیان استان در سال تحصیلی 99-98 هیچگونه هزینه‌ای را بابت شهریه به مدارس پرداخت نخواهند کرد، یادآور شد: آموزش و پرورش استان با توجه به رسالت خطیری که عهده‌دار است، آمادگی لازم جهت تعامل با مددکاران زندان‌ها را در جهت ارائه هرگونه خدمات تحصیلی به خانواده‌های تحت پوشش انجمن‌های حمایت زندانیان خواهد داشت.
یادآور می‌‍شود؛ در پایان این جلسه مقرر شد تا تفاهم نامه‌ای میان اداره کل آموزش و پرورش و انجمن حمایت زندانیان مرکز استان منعقد شود تا سطح خدمات تحصیلی که به دانش آموزان تحت پوشش انجمن های حمایت زندانیان ارائه می شود، توسعه یابد.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: