کد خبر: 3842562
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۷:۰۱
گروه فرهنگی- فراخوان دوازدهمین کنگره کشوری «شعر عاشورایی» قروه در بخش شعر و ویژه منتشر شد و علاقه‌مندان تا 15 مهر ماه سال جاری فرصت دارند، آثار خود را به دبیرخانه این کنگره ارسال کنند.

به گزارش ایکنا از کردستان، دوازدهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه با هدف ترویج فرهنگ و ارزش‌های اصلی اسلامی آماده پذیرش آثار علاقه‌مندان به فرهنگ عاشورا خواهد بود.
این کنگره با هدف شناسایی شیفتگان فرهنگ متعالی عاشورایی، اشاعه فرهنگ و ادبیات آئینی عاشورایی، شناسایی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار فاخر فرهنگی و ادبی مرتبط با عاشورا، ارتقاء سطح کیفی اشعار آئینی و گسترش هرچه بیشتر آن، توجه به کیفیت و جذابیت اشعار مداحی در مراسمات مذهبی و رصد فرهنگی فرهنگ عاشورا در سطوح مختلف برگزار می‌شود.
همچنین شرایط شرکت در بخش شعر شامل تمامی مباحث مرتبط به نهضت عاشورایی بوده و در این بخش شعرا در دو رده سنی جوانان زیر ۳۰ سال و بزرگسالان بالای ۳۰ سال می‌توانند آثار خود را به زبان فارسی ارسال کنند.
در بخش ویژه کنگره هم شاعران می‌توانند اشعار خود را با موضوع شهدای کردستان خصوصاً شهدای مدافع حرم به زبان‌های فارسی، کردی و ترکی به دبیرخانه ارسال کنند.
کنگره شعر عاشورایی در آستانه ماه صفر سال جاری برگزار خواهد شد و علاقه مندان می‌توانند آثار خود را تا ۱۵ مهرماه به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.
یادآور می‌شود؛ علاقه‌مندان به شرکت در دوازدهمین کنگره کشوری شعر عاشورایی قروه می‌توانند آثار خود را به دبیرخانه کنگره به نشانی «استان کردستان، شهرستان قروه، شهرک فرهنگیان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی قروه» ارسال و یا با شماره تلفن ۰۸۷۳۵۲۴۷۴۲۰ تماس بگیرند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: