کد خبر: 3842728
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۱
گروه اجتماعی ــ مدیرکل حج و زیارت استان کردستان با اشاره به آغاز ثبت‌نام اربعین حسینی از طریق سامانه سماح، گفت: تاکنون هزار و ۳۰۰ نفر کردستانی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

هاشم ناظمی‌ جلال، مدیرکل حج و زیارت استان کردستان، در گفت‌و‌گو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: ثبت‌نام متقاضیان شرکت در همایش بزرگ اربعین حسینی در سامانه سماح از اول شهریورماه آغاز شده است و افراد از طریق این سامانه می‌توانند نسبت به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

وی با اشاره به ضرورت ثبت‌نام زوار اربعین از طریق سامانه سماح، افزود: شرط حضور در این همایش بزرگ حسینی داشتن گذرنامه بوده است که افراد می‌توانند به صورت گروهی یا انفرادی نسبت به حضور خود در این همایش اقدام کنند.

مدیرکل حج و زیارت استان کردستان با اشاره به آغاز ثبت‌نام اربعین حسینی از طریق سامانه سماح، بیان کرد: تاکنون هزار و 300 نفر کردستانی در سامانه سماح ثبت‌نام کرده‌اند.

وی اعلام کرد: با توجه به حذف ویزا در ایام اربعین حسینی سال جاری، زوار اربعین حسینی کردستانی با داشتن گذرنامه معتبر وهمچنین ثبت‌نام در سامانه سماح می‌توانند از طریق مرز خسروی به مقصد عتبات عالیات خارج شوند.

ناظمی جلال ادامه داد: متقاضیان باید گذرنامه معتبر و رسید اینترنتی ثبت‌نام در سامانه سماح را در اربعین سال جاری به همراه داشته باشند چرا‌ که در صورت عدم نام‌نویسی در سامانه سماح از خروج آنها، جلوگیری خواهد شد.

وی افزود: زائران تنها باید در زمان ثبت‌نام هزینه‌های بیمه‌ای شامل حوادث و خدمات درمانی به همراه هزینه‌های پزشکی و بهداشتی که در مجموع 25 هزار تومان تعیین‌شده است را پرداخت کنند.

مدیرکل حج و زیارت استان کردستان در پایان یادآور شد: زائران می‌توانند تا هفتم آبان ماه امسال بدون نیاز به اخذ روادید و همراه با گذرنامه معتبر برای زیارت اربعین حسینی وارد کشور عراق شوند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: