کد خبر: 3842987
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۹
گروه فرهنگی- دبیر علمی همایش ملی نکوداشت شیخ الاسلام کردستان از برگزاری همایشی در راستای معرفی جایگاه و منزلت حاج ماموستا محمد شیخ‌الاسلام در آبان ماه جاری در سنندج خبر داد.

به گزارش ایکنا از کردستان، اسماعیل احمدی، دبیر علمی همایش ملی نکوداشت شیخ‌الاسلام کردستان در شب خاطره شهید حاج ماموستا محمد شیخ الاسلام به همت حوزه هنری کردستان شامگاه گذشته، ۲۶ شهریور ماه در سالن همایش‌های صدا و سیمای مرکز کردستان برگزار شد، با بیان اینکه در راستای الگوسازی بین نسل جوان همایش ملی حاج ماموستا محمد شیخ‌الاسلام در شهر سنندج برگزار می‌شود، اظهار کرد: حاج ماموستا شیخ‌الاسلام چهره‌ای بی‌نظیر، عالمی وارسته و در ارتباط با اقشار مختلف مردم بود و این ویژگی‌ها باعث شد تا وی همواره دارای جایگاه و شأن و منزلت ویژه باشد.
وی با اشاره به اینکه بر اساس فراخوان اعلام شده تا روز سی‌ام مهر ماه فرصت برای ارسال مقالات به دبیرخانه این همایش وجود دارد، افزود: از همه اندیشمندان و صاحب نظران برای ارسال مقاله به این همایش دعوت به عمل می‌آید تا شاید بتوان گوشه‌ای کوچک از خدمات و جایگاه این شهید شاخص کردستان را به نسل‌های جدید معرفی کرد.
دبیر علمی همایش ملی نکوداشت شیخ الاسلام کردستان بیان کرد: انتظار می‌رود که بعد از برگزاری این همایش بتوانیم بخشی از زوایای زندگی و همچنین مسائل علمی و توانایی های ویژه حاج ماموستا محمد شیخ‌الاسلام را معرفی کنیم.
احمدی عنوان کرد: شهید شیخ الاسلام دارای ظرفیت ها و توانمندی های ویژه علمی بود که متاسفانه تاکنون بخشی از این توانمندی ها ناشناخته باقی مانده است و ما تلاش می‌کنیم که در قالب برگزاری این همایش ملی بتوانیم بخشی از این ظرفیت و توانمندی را به نسل جوان معرفی کنیم.
وی در ادامه سخنان خود به محورهای فراخوان مقالات این همایش اشاره کرد و افزود: خدمات علمی و دینی شهید ماموستا شیخ الاسلام، خدمات فرهنگی و اجتماعی شهید ماموستا شیخ‌الاسلام، شهید شیخ‌الاسلام و نسل جوان، رهبر در جمهوری اسلامی در اندیشه های شهید ماموستا شیخ‌الاسلام، شهید ماموستا شیخ‌الاسلام وحدت و تقریب مذاهب اسلامی و همچنین شهید ماموستا شیخ‌الاسلام و حکومت اسلامی محورهای این همایش هستند.
دبیر علمی همایش ملی نکوداشت شیخ الاسلام کردستان همچنین به بخش‌های مختلف این همایش اشاره کرد و گفت: همایش علمی و پژوهشی بررسی آثار، دیدگاه‌ها، شخصیت و زندگی شهید حاج ماموستا شیخ‌الاسلام، تولید فیلم مستند، تهیه و انتشار کتاب زندگی نامه، تهیه و تدوین کالب شرحی بر سخنرانی های شهید، تولید محتوا بر اساس روش ها و شیوه های جدید و نوین ارتباطی از مهم‌ترین بخش‌های این همایش است.
احمدی یادآور شد: هماهنگی در خصوص حمایت از تولید و عرضه کتاب شیخ الشهدای کردستان و نامگذاری یکی از معابر اصلی شهر سنندج به ویژه خیابان منتهی به مسجد سید قطب به نام شهید حاج ماموستا شیخ‌الاسلام از دیگر بخش‌های این همایش ملی است.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: