کد خبر: 3855689
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۲۶
گروه فرهنگی- مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان گفت: مهلت شرکت در مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه آثار مقام معظم رهبری تا 14 آذر ماه سال جاری تمدید شد.

مهلت شرکت در مسابقه کتاب‌خوانی ویژه آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته) در کردستان تمدید شد

محمد عبدالملکی، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، اظهار کرد: با توجه به استقبال گسترده مردم استان و سایر استان‌ها، مهلت شرکت در مسابقه بزرگ کتابخوانی ویژه 5 اثر از آثار مقام معظم رهبری (دامت برکاته) تا روز 14 آذر ماه سال جاری تمدید شد.
وی افزود: در ابتدا پیش‌بینی می‌شد که شرکت‌کنندگان در این مسابقه کتابخوانی فقط از داخل استان باشند اما خوشبختانه برگزاری این مسابقه با استقبال گسترده مردم سایر استان‌ها نیز مواجه شده است.
عبدالملکی عنوان کرد: در این مسابقه کتاب‌خوانی 5 اثر «دغدغه‌های فرهنگی»، «کار باید تشکیلاتی باشد»، «ژرفای نماز»، «مطلع عشق» و «بیانیه گام دوم انقلاب» از آثار مقام معظم رهبری(دامت برکاته) معرفی‌شده است.
وی بیان کرد: علاقه‌مندان برای شرکت در این مسابقه کتاب‌خوانی می‌توانند به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان کردستان مراجعه و علاوه بر امانت کتاب‌ها، سؤالات و پاسخنامه را نیز دریافت کنند.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان عنوان کرد: همچنین کتاب‌های مسابقه، سؤالات و پاسخنامه‌ها هرکدام به تفکیک در پورتال اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان به آدرس اینترنتی www.kordestan.iranpl.ir و دفتر نماینده ولی‌فقیه در کردستان به آدرس اینترنتی www.nvf.kordestan.ir موجود است و علاقه‌مندان می‌توانند با مراجعه به این سایت‌ها موارد مذکور را به‌صورت رایگان دانلود کنند.
وی با اشاره به اینکه شرکت‌کنندگان در استان کردستان پس از تکمیل پاسخنامه‌ها، آن‌ها را به نزدیک‌ترین کتابخانه محل زندگی خود تحویل دهند، گفت: شرکت‌کنندگان در سایر استان‌ها نیز برای آگاهی از نحوه تحویل پاسخنامه‌ها با اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان تماس حاصل کنند.
عبدالملکی اعلام کرد: بر اساس برنامه قرار است در مراسم ویژه‌ای که با همکاری دفتر نمایندگی ولی‌فقیه و صداوسیمای مرکز کردستان برگزار می‌شود از برگزیدگان تقدیر به عمل آید.
وی بابیان اینکه در پایان این مسابقه کتاب‌خوانی از 15 نفر از برندگان با اهدای لوح سپاس و همچنین هدایای نقدی تقدیر به عمل می‌آید، ادامه داد: به نفرات اول، 5 میلیون ریال، نفرات دوم، 3 میلیون ریال و نفرات سوم ، 2 میلیون ریال اهدا می‌شود.
مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان کردستان گفت: همچنین از سوی متولیان برگزاری مسابقه کتاب‌خوانی مذکور، جوایز ارزنده‌ای به‌قیدقرعه به برخی دیگر شرکت‌کنندگان نیز اهدا می‌شود.
وی هدف از برگزاری این مسابقه کتاب‌خوانی را ترویج فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی و ارتقای شاخص سرانه مطالعه عنوان کرد و افزود: آشنایی با آثار مقام معظم رهبری (دامت برکاته) به‌ویژه در رابطه با سبک زندگی ایرانی اسلامی و پاسداشت ارزش‌های انقلاب اسلامی در برگزاری این مسابقه کتاب‌خوانی موردتوجه است.
عبدالملکی با اشاره به اینکه برگزاری مسابقات کتاب‌خوانی با بهره‌مندی از منابع و آثار مهم و اثرگذار یکی از برنامه‌های مهم نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور به‌منظور ترویج فرهنگ مطالعه است، یادآور شد: همکاری و مشارکت نهادها و سازمان‌ها در برگزاری هر چه‌بهتر چنین برنامه‌های فرهنگی بسیار اثرگذار است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: