کد خبر: 3855992
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۷
وزیر کشور:
گروه سیاسی ــ وزیر کشور با بیان اینکه امروز صحبت از وحدت اسلامی تنها یک موضوع سطحی نیست، گفت: وحدت اسلامی به‌عنوان یک موضوع عقلی و تاریخی در جهان پذیرفته شده است و لذا مسلمانان باید با شناخت رسالت خود، موانع وحدت را رفع کرده و مواضع آن را تقویت کرد.

به گزارش ایکنا از کردستان، عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور در «همایش پیامبر اکرم(ص)، رهبری، اتحاد ملی و اقتدار امت اسلامی» که امروز، ۱۹ آبان ماه در مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد،
اگر به‌روز میلاد حضرت رسول(ص) برگردیم و همه حوادث تاریخی را هم‌زمان رصد کنیم، خواهیم دید دین اسلام‌ و آموزه‌های الهی، قرآن، سنت و سیره پیامبر اکرم (ص) با وجود همه مخالفت‌ها و ممانعت‌ها و زورمداری‌ها توانسته در طول تاریخ و در مراحل مختلف روشن‌تر، شفاف‌تر و مؤثرتر ایجاد نقش کنند.
وی افزود: علت ماندگاری دین اسلام معلوم است چراکه بر فطرت، عقل و بر جان انسان منطبق است و همه پاسخ‌ها را برای نیازهای انسان در متن خود دارد و همچنین به انسان آرامش می‌دهد و هدایت و متعالی می‌سازد.
وزیر کشور، با اشاره به اینکه حکومت دین همچنان باقی و ماندگار است، افزود: حکومت دین سیره تاریخی، گذرگاه و فراز و نشیب‌های زیادی را پشت سر گذاشته اما سرزنده‌تر، مؤثرتر و نویدبخش‌تر ادامه داده است آن‌هم در شرایطی که همه عقول بشری ادعاهای خود را در خصوص نحوه اداره جوامع در معرض آزمون قراردادند.
رحمانی فضلی بیان کرد: جهان‌بینی‌های مادی با تسلط بر همه امکانات، منابع و مجهز به تمام تکنولوژی‌ها، فنون و روش‌های پیچیده و سخت تبلیغاتی، در مقابل نیاز فطره، روح بزرگ و جستجوگری تعالی انسان‌ها ناتوان هستند.

تحریم‌های اقتصادی؛ سکویی برای استقلال اقتصادی و خودکفایی
رحمانی فضلی بابیان اینکه جنگ تحمیلی برکات زیادی برای کشور داشت، هرچند هزینه‌های سنگینی هم داشتیم که تنها در کردستان ۵۴۰۰ شهید تقدیم انقلاب کردیم، افزود: در تحریم‌ها هم سکویی ساختیم تا به استقلال اقتصادی و خودکفایی برسیم.
وی با اشاره به تغییر رویه دشمن در مذاکرات و تعاملات با ایران اشاره کرد و گفت: آن‌ها مذاکرات را از بحث هسته‌ای به منطقه‌ای تعمیم دادند، درحالی‌که در بوق‌های تبلیغاتی خود مدام از این می‌گویند که ایران در ساختار خود اسیر مشکلات داخلی است؛ اما اگر این‌گونه بود چرا می‌خواهند در موضوع منطقه‌ای با ایران مذاکره کنند؟
ایمان، اخلاص و شهامت شهدای اسلام دشمنان را ناامید کرد
وزیر کشور افزود: دشمنان قصد داشتند دولت مردمی سوریه را ظرف یک ماه از بین ببرند، عراق را مدیریت کنند، ساختار حکومتی لبنان را از بین ببرند و یمن را تسخیر کنند اما این ایمان مردم، دین خدا، اخلاص، شهامت شهدا و اراده و استقامت امت بزرگ اسلامی بود که توانست دشمنان را ناامید کند.
وی افزود: سال‌ها برای ایران هراسی در سطح بین‌المللی تلاش کردند اما نتیجه آن مقاومت در مسیر حق شد چراکه قول خداوند برای یاری و همراهی مؤمنان همیشگی است.
وزیر کشور بابیان اینکه امروز اسلام، عزیزتر در مسیر روشنایی حرکت می‌کند، تأکید کرد: انواع جریانات انحرافی خشونت‌طلب را با کمک تسلیحاتی و پشتیبانی سیاسی ایجاد کردند وداعش خودساخته آمریکایی با تئوری دین علیه دین به مصاف مسلمانان آمد تا جریان صاف و زلال اسلام را در منطقه متوقف کند اما نتیجه آن این شد که جهان اسلام و تمامی دنیا به ماهیت ناپاک این جریان پی بردند و بخش زیادی از آلودگی را همانند موجی در دریاکنار زدند.
رحمانی فضلی افزود: آمریکا با زدن تیر خلاص نابودی به رهبر داعش می‌خواست افتخار نابودی این جریان انحرافی خودساخته را از آن خود کند درحالی‌که کار اصلی را ملت مسلمان منطقه انجام داده بودند.
وی با اشاره به حضور ۱۹ میلیون نفر شیعه، سنی و خارجی در مراسم اربعین بیان کرد: این موضوع یک موضوع مذهبی، نژادی، زبانی و جغرافیایی خاص نیست بلکه به فرموده رهبری موضوعی انسانی است که حرکت عظیم فرهنگی ایجاد می‌کند و پیام آن اخلاص، محبت و دوستی است.
وزیر کشور بابیان اینکه امروز صحبت از وحدت تنها یک موضوع سطحی نیست، افزود: امروز وحدت به‌عنوان یک موضوع عقلی و تاریخی در جهان پذیرفته شده است و لذا باید با شناخت رسالت خود، موانع وحدت را رفع کرده و مواضع آن را تقویت کرد.
اسلام؛ قدرت اعمال عدالت را دارد
رحمانی فضلی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به جهان‌بینی‌های مختلف مادی در جهان، گفت: آن‌ها اگر اسمی از عدالت ببرند آن را وسیله‌ای برای استثمار بیشتر بشریت قرار می‌دهند، اما اسلام قدرت اعمال عدالت را دارد.
وی بابیان اینکه مقابله شکل‌گرفته در دنیای امروز بر اساس امور مادی، ثروت‌اندوزی و لیبرالیستی است، افزود: ایدئولوژی حاکم در این حکومت‌ها مبتنی بر مسائل مادی است و ناتوانی خود را در پاسخگویی به نیاز فطری انسان‌ها اثبات کرده است.
وزیر کشور با اشاره به اینکه مواجهه و رویارویی این قدرت‌ها در ظاهر انباشت ثروت است، اما در درون به‌مواجهه حق و باطل تبدیل‌شده است، تأکید کرد: اساس رشد این حکومت‌ها بر این مبناست که ملت‌های مختلف را استثمار می‌کنند و بازور و ظلم امور خود را به‌پیش می‌برند.
رحمانی‌فضلی یادآور شد: حکومت‌های مبتنی بر این تفکر امروز در سردرگمی، حیرت و بلاتکلیفی در شرایط عمومی تمدنی و مادی دنیا به سر می‌برند، این در حالی است که اسلام دین عدالت، معرفت، اخلاق و برابری است و این ویژگی‌ها به دشمن اجازه نمی‌دهد که مقابل اسلام بایستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: