کد خبر: 3872730
تاریخ انتشار: ۲۹ دی ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۶
گروه سیاسی- رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان با تأکید بر اجرای برنامه‌های شاخص و در کمیته هنری ستاد دهه فجر گفت: هنر انقلابی را باید در ایام‌الله دهه مبارک فجر به منصه ظهور برسانیم و هنرمندان در این بخش وظیفه سنگینی بر عهده دارند.

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام محمد سادات، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان در نخستین جلسه کمیته هنری ستاد گرامیداشت دهه مبارک فجر استان کردستان اظهار کرد: براساس نظر کارشناسان سیاسی غربی، بعد از گذشت 40 سال از انقلاب مردم کم کم دچار دوری از انقلاب می‌شوند اما انقلاب اسلامی ایران این نظریه کارشناسان غربی را به چالش کشید.
وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی ایران با تمام موانع و مشکلاتی که دشمنان برای ما ایجاد می کنند، امسال وارد چهل و یکمین سالگرد خود خواهد شد، ‌افزود: امروز انقلاب اسلامی ایران سد راه استعمارگران و نظام سلطه در جهان شده است.
رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کردستان هنر را ابزاری ارزشمند برای انتقال آموزه‌های دینی و انقلابی دانست و بیان کرد: در این راستا کمیته هنری از اهمیت بیشتری نسبت به سایر کمیته‌های ستاد دهه فجر برخوردار است.
وی با تأکید بر اجرای برنامه‌های شاخص و در کمیته هنری ستاد دهه فجر اعلام کرد: هنر انقلابی را باید در ایام‌الله دهه مبارک فجر به منصه ظهور برسانیم و هنرمندان در این بخش وظیفه سنگینی بر عهده دارند.
حجت‌الاسلام مصطفی حسینی، معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان در ادامه این جلسه با بیان اینکه دهه فجر شاخص هویت ملی، دینی و انقلابی ایران اسلامی است، عنوان کرد: دهه فجر بهترین فرصت برای بیان مؤلفه‌های گام دوم انقلاب است.
وی اعلام کرد: ماه‌های مبارک رمضان و محرم از لحاظ دینی و دهه فجر از نظر ملی و انقلابی تلنگرهایی به مردم وارد می‌کند به همین دلیل برنامه‌ها و مراسم‌های این ایام باید به طور ویژه دیده شوند.
وی با اشاره به اینکه عامل موفقیت در هر کاری داشتن اعتقاد قلبی نسبت به آن است، افزود: بی‌شک انجام کار خالصانه نتیجه ثمربخشی هم به دنبال دارد لذا تدوین و اجرای برنامه‌های دهه فجر هم باید نشأت گرفته از اعتقاد قلبی باشد تا بازخورد مطلوبی هم در جامعه داشته باشد.
اجرای 10 برنامه شاخص فرهنگی در دهه فجر
آرمان نصراللهی، معاون فرهنگی حوزه هنری کردستان هم در ادامه افزود: دشمنان به شیوه‌های مختلف نظام جمهوری اسلامی ایران را مورد آماج حملات و توطئه‌های خود قرار دادند لذا باید برنامه‌ریزی مطلوبی برای دهه فجر امسال به منظور مقابله با بدخواهان کشور داشته باشیم.
وی با اشاره به اینکه ایام الله دهه فجر بهترین فرصت برای بیان مؤلفه‌های اصلی گام دوم انقلاب است، بیان کرد: یکی از مباحث گام دوم انقلاب به استفاده از ظرفیت جوانان و پررنگ کردن نقش آنها در جامعه است.
معاون فرهنگی حوزه هنری کردستان با بیان اینکه حوزه هنری استان کردستان امسال برای نخستین بار مسئولیت کمیته هنری ستاد دهه فجر را بر عهده گرفته است، عنوان کرد: در تلاشیم تا برنامه‌های فرهنگی و هنری در خور شأنی برای ایام الله دهه مبارک فجر برگزار کنیم.
وی از اجرای۱۰ برنامه شاخص فرهنگی توسط این کمیته در ایام الله دهه فجر خبر داد و عنوان کرد: رونمایی از کتاب فرزند کردستان، برگزاری صبح خاطره دانش‌آموزی، شب شعر و خاطره سردار شهید سلیمانی توسط حوزه هنری استان برای اجرا در این ایام الله تهیه شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: