کد خبر: 3901678
تاریخ انتشار: ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۴۷
پرونده قتل یکی از شهروندان سنندجی با تلاش شبانه روزی شعبه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج و رضایت اوليای دم بعد از گذشت چهار سال به سازش منجر شد و قاتل از قصاص رهایی یافت.

به گزارش ایکنا از کردستان به نقل از روابط عمومی دادگستری کردستان، برجعلی برهان‌پناه، معاون قضائی رئیس کل دادگستری استان کردستان در امور شوراهای حل اختلاف اظهار کرد: سال 1396 در شهرستان سنندج مابین دو رفيق قديمي بر اثر نزاع یک فقره قتل صورت مي‌گيرد که پس از طی مراحل دادرسی در سال 1397 حكم قصاص نفس قاتل در دادگاه كيفري يك استان كردستان صادر و آماده اجراي حكم شد.
وی افزود: پرونده به شعبه ويژه زندان شوراهای حل اختلاف شهرستان سنندج جهت اخذ رضایت از خانواده اولیای دم ارجاع که با تلاش مجدانه اعضای شعبه و برگزاری جلسات متعدد با خانواده اولیای دم در تاریخ سوم خردادماه خانواده مقتول حاضر به رضایت و گذشت شدند.
برهان‌پناه بیان کرد: به حول و قوه الهی این پرونده در سال جاری نخستین پرونده قتل عمد بود که با تلاش مخلصانه و دلسوزانه اعضای شوراهای حل اختلاف استان کردستان با صلح و سازش ختم به خیر شد و نقش اعضای شوراهای حل اختلاف در این اقدامات خداپسندانه ملموس است.
وی با اشاره به اینکه ایجاد صلح و سازش بین طرفین دعوا از وظایف اصلی شوراهای حل اختلاف است، یادآور شد: اقدام انسان‌دوستانه خانواده مقتول که با مصالحه و گذشت ضمن اعطای حیات انسانی به قاتل نادم زمینه گسترش صلح و سازش در جامعه را فراهم کردند، جای بسی تقدیر دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: