کد خبر: 3901878
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۵۸
حسن انجمن، خوشنویس برجسته کردستانی در جشنواره بین‌المللی خط کشور عمان نفر اول خط نستعلیق را به خود اختصاص داد.

به گزارش ایکنا از کردستان، جشنواره بین‌المللی خط هر ساله در ماه مبارک رمضان در کشور عمان برگزار می‌‌شود که امسال به دلیل شیوع ویورس کرونا به صورت اینترنتی برگزار شد.

در این جشنواره بین‌المللی حسن انجمن، از خوشنویسان برجسته کردستانی عنوان نخست خط نستعلیق را به خود اختصاص داد و موفق به دریافت مدال طلای این جشنواره بین المللی شد.

حسن انجمن، خوش‌نویس معروف ایرانی که در سال 1350 خورشیدی در شهر سنندج دیده به جهان گشود. از نوجوانی به خط و خوش‌نویسی علاقه داشت و اصول اولیه‌ی این هنر را تحت نظر اساتید فن آموخت. وی مدت‌ها شاگرد استاد «غلامحسین امیرخانی» در رشته‌خط نستعلیق و آیت‌الله «نجومی» در رشته‌ خط ثلث بود. حسن انجمن به سبب پشتکار، تلاش و جدیت فراوان، گواهینامه‌های ممتاز، فوق ممتاز و در سال 1392، گواهینامه‌ی استادی را از انجمن خوش‌نویسان ایران دریافت کرد.

وی عضو رسمی انجمن خوش‌نویسان ایران، عضو فرهنگستان هنر، عضو افتخاری انجمن خوش‌نویسان شمع جمع در اصفهان، عضو افتخاری مؤسسه‌ی توسعه‌ی هنرهای تجسمی ایران و مدیر مسئول آموزشگاه خوش‌نویسی انجمن می‌باشد. از جمله فعالیت‌های حسن انجمن، کتیبه‌نویسی قسمت جدیدالتأسیس مسجد جامع سنندج، کتیبه‌نویسی مسجد قبا در شهرک بهاران سنندج، کتیبه‌نویسی مسجد جامع دیواندره، بازرس انجمن خوش‌نویسان سنندج از سال 1380 تا 1382 و احیای خط ناخنی در سال 1384 است.
برخی عناوین و افتخاراتی که تاکنون توسط این هنرمند بزرگ کسب شده عبارتند از: نفر اول نخستین جشنواره‌ خوش‌نویسی غرب کشور در خط نستعلیق و خط ثلث در ایلام، نفر اول جشنواره‌ خوش‌نویسی کشور در خط ثلث در اصفهان، برگزیده‌ جشنواره‌ فرهنگی هنری کردستان در قشم، برگزیده‌ تشویقی نمایشگاه هنرهای سنتی جوانان ایران در خط نستعلیق در تهران، برگزیده‌ جشنواره‌ خوش‌نویسی غرب کشور (حج) در خط ثلث و نستعلیق در سقز.

حسن انجمن در زمینه‌ برپایی نمایشگاه‌‌های انفرادی و شرکت در نمایشگاه‌های جمعی نیز در شهرهای اصفهان، سنندج، قشم، تبریز، تهران، استانبول (ترکیه)، تکاب و... فعالیت‌های بسیاری داشته است و در حال حاضر، بانی و مؤسس اولین گالری خصوصی در غرب کشور است که هدف از ایجاد این گالری، علاوه بر تدریس خوش‌نویسی به هنرجویان، فروش آثار هنری به علاقمندان است.

این الستاد خوشنویسی در نمایشگاه‌های جمعی هم چون دومین دوسالانه خوشنویسی جهان اسلام در تهران، نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم، فستیوال خوشنویسی جهان اسلام در ترکیه شرکت داشته است.

این هنرمند کردستانی در جشنواره‌های مختلفی هم چون جشنواره خوشنویسی غرب کشوردر خط نستعلیق، جشنواره خوشنویسی کشور در خط ثلث رتبه اول را کسب کرده است و دریافت بیش از ۱۵۰ لوح افتخار، تقدیر و سپاس از مقامات استانی و کشوری را هم در کارنامه فعالیت‌های خود دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: