کد خبر: 3902058
تاریخ انتشار: ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۳
مراکز فرهنگی هنری ثابت کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان همزمان با دیگر مراکز کانون در سراسر کشور از دیروز، ۱۰ خردادماه بازگشایی شدند.

به گزارش ایکنا از کردستان، به نقل از روابط عمومی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان کردستان، سهیلا شیخی، مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان اظهار کرد: با توجه به تصمیم‌های ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا و اعلام رسمی دولت مبنی بر بازگشایی ادارات دولتی، مراکز فرهنگی ـ هنری ثابت کانون در سراسر کشور از 10 خردادماه به صورت رسمی و بدون حضور اعضا بازگشایی شدند.

وی افزود: بر همین اساس، تمامی کارکنان شاغل در مراکز فرهنگی ـ هنری کانون با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تا کنترل بیماری کرونا و بر اساس ساعت مصوب در محل کار خود حاضر شدند.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان بیان کرد: مربیان ثابت، سیار و پستی کانون با حضور در مراکز فرهنگی ـ هنری ثابت، به کار آماده‌سازی و برنامه‌ریزی برای فعالیت‌های تابستانی در فصل اوقات فراغت و همچنین خدمات‌دهی از طریق فضای مجازی خواهند پرداخت.

وی بیان کرد: با شیوع بیماری کرونا مراکز فرهنگی ـ هنری کانون از اسفندماه ۱۳۹۸ تعطیل شدند، اما مربیان کانون هم‌زمان، با حرکت جهادی «پیک امید مجازی» همراه شدند و با شرکت در فراخوان‌ها و برنامه‌های مجازی، فعالیت‌های کانون و ارتباط با کودکان و نوجوانان انسجام بیشتری پیدا کرد و در فضای مجازی به اجرا در آمد.

شیخی اعلام کرد: بر اساس شیوه‌نامه معاونت فرهنگی کانون، از فروردین‌ماه ۱۳۹۹ علاوه بر فعالیت «پیک امید مجازی» فعالیت‌های انجمن‌های تخصصی و آموزش‌های مجازی مراکز ویژه اعضای هر مرکز در بستر اینترنت فراهم شد.

وی بیان کرد: مربیان فرهنگی، ادبی و هنری کانون همچنین در سراسر کشور با تشکیل گروه‌ در فضای مجازی، تمامی فعالیت‌های حضوری را به صورت مجازی برای کودکان و نوجوانان برگزار کردند و این روند تا زمان حضور بچه‌ها در مراکز کانون ادامه خواهد داشت.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کردستان یادآور شد: کانون همچنین قرار است به زودی بستری اینترنتی را برای فعالیت‌های مجازی با عنوان کانون مجازی فراهم کند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: