کد خبر: 3902304
تاریخ انتشار: ۱۲ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۱
مدیرکل کمیته امداد استان کردستان از کمک شش میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومانی کمیته امداد استان کردستان به نیازمندان کردستانی خبر داد.

محمد رسول شیخی‌زاده، مدیرکل کمیته امداد استان کردستان، در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، بابیان اینکه با تأکید و توصیه مقام معظم رهبری مبنی بر دستگیری از نیازمندان، طرح ملی بخشش ایرانیان باهدف حمایت از خانواده‌های آسیب‌دیده از ویروس کرونا اجرا ‌شد، اظهار کرد: این کار با همکاری خیران، استانداری، سپاه بیت المقدس، سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، گروه‌های جهادی و دستگاه‌های اجرایی صورت گرفت.

وی افزود: در این رزمایش براساس قصد و نیت نیکوکاران، ما کمک‌های آنها را در قالب نقدی، سبد غذایی و یا غذای گرم به دست نیازمندان می‌رساندیم.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان با اشاره به اینکه در برنامه رزمایش بخشش ایرانیان اولین گام اجرایی طرح همسفره بود، بیان کرد: بر اساس این طرح در سطح شهرستان‌ها شش آشپزخانه مجهز و با رعایت و نظارت بهداشت راه‌اندازی و هرروز با کمک خیران غذا طبخ و در مناطق محروم توزیع می‌شد.

وی با بیان اینکه ویژه‌برنامه‌های این نهاد با هدف حمایت از اقشار نيازمند و آسیب‌دیده از بیماری کرونا انجام شده است، اعلام کرد: کمک‌های این نهاد در قالب تهیه و توزیع غذای گرم و بسته‌های مواد خوراکی انجام گرفت.

شیخی‌زاده با اشاره به اینکه در این کار خداپسندانه مسئولان، افراد خیر، ادارات و سازمان‌ها، مؤسسات خیریه و مراکز نیکوکاری مشارکت داشته‌اند، افزود: در ماه مبارک رمضان ۱۱۳ هزار پرس غذای گرم به ارزش یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان از طریق آشپزخانه‌های کمیته امداد تهیه و درب منازل مددجویان تحویل داده شد.

وی بیان کرد: ۴۲ هزار بسته موادخوارکی به ارزش چهار میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان با مشارکت خیران تهیه و بین مددجویان تحت حمایت این نهاد توزیع شد.

مدیرکل کمیته امداد استان کردستان به مجموع کمک‌های کمیته امداد در ماه مبارک رمضان به نیازمندان اشاره کرد و یادآور شد: ارزش کل کمک‌های ماه رمضان از طریق این نهاد به نیازمندان شش میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان بوده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: