کد خبر: 3961868
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۴
مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان از اجرای طرح «شهید سلیمانی» در ایام تعطیلات نوروز در کردستان خبر داد و گفت: در قالب این طرح از هفته گذشته تاکنون سه هزار و ۴۰۵ تست کرونا از افراد دارای علائم صورت گرفته که از این تعداد تست ۶۷۷ نفر مثبت اعلام شده است.

به گزارش ایکنا از کردستان به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، حسن محمودی، مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان اظهار کرد: یک‌هزار و ۳۰۴ تیم شامل مراقبان سلامت، بهورزان و نیرو‌های بسیجی در تعطیلات نوروز در قالب طرح شهید سلیمانی، نسبت به بیماریابی، انجام تست و ردیابی موارد در تماس با بیماران مبتلا به کرونا اقدام کرده اند.بیش از سه هزار تست کرونا در کردستان انجام شد.

وی با اشاره به تشدید فعالیت تیم‌های رهگیری طرح شهید سلیمانی در ایام نوروز افزود: این طرح دستاورد‌های عظیمی در حوزه شناسایی سریع افراد ناقل و مبتلا به کرونا داشته و تا حدود زیادی موفق شده از شیوع بیشتر بیماری جلوگیری کند.

مدیر گروه آموزش و ارتقای سلامت دانشگاه علوم پزشکی کردستان بیان کرد: تیم‌های چهارگانه رهگیری، مراقبتی، حمایتی و نظارتی به صورت فعال در اجرای برنامه غربالگری در قالب طرح شهید سلیمانی با تمام توان با حضور در سطح شهر و محلات استان، بیماریابی، انجام تست و ردیابی موارد در تماس با بیماران مبتلا به کرونا را انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: در مدت یادشده تاکنون ۳۵ نفر در منزل تحت مراقبت درمانی و حمایتی از لحاظ بیماری کرونا در قالب طرح مذکور قرار گرفته‌اند.

محمودی با اشاره به ضرورت مراجعه شهروندان در صورت داشتن علائم سرماخوردگی، تب و لرز، گلودرد و سردرد به مراکز خدمات جامع سلامت و یا پایگاه‌های بهداشتی سلامت جهت انجام تست افزود: همچنان باید شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت و از حضور در دورهمی‌های خانوادگی و دوستانه خودداری شود.

وی با بیان اینکه از ابتدای این طرح تاکنون تیم‌های مذکور به یک هزار و ۷۶۲ خانواده سالم در سطح استان از لحاظ رعایت پروتکل‌های بهداشتی آموزش‌های لازم را ارائه داده‌اند، افزود: به ۵۱۶ خانواده افراد بیمار مبتلا به کووید ۱۹ آموزش داده شده است.

محمودی با بیان اینکه طرح تشدید تا ۱۸فروردین ماه ادامه دارد، گفت: از شهروندان فهیم و حامی مدافعان سلامت تقاضا داریم در ایام تعطیلات نوروز ضمن پرهیز از سفر‌های غیرضروری، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی را همواره مدنظر داشته باشند چرا که سهل‌انگاری‌ها باعث اوج گرفتن دوباره شیوع کرونا در جامعه خواهد شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: