کد خبر: 3962004
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۳:۵۰
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: روز جمهوری اسلامی، سند آزادی و استقلال خواهی ملت آزاده است که برای دستیابی به آرمان‌های مقدس خود با استقامتی خستگی‌ناپذیر و به برکت خون شهیدان، نور امید را در دل محرومان و مستضعفان جهان برافروخته است.

محسن فتحی، رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با ایکنا از کردستان، با تأکید بر اهمیت اتحاد و همدلی در همه جوامع اسلامی اظهار کرد: یکی از مواردی که انقلاب اسلامی ایران را به پیروزی رساند، اتحاد و با هم بودن مردم بود بر این اساس برای تداوم انقلاب نیز اتحاد باید در جامعه تقویت شود.

وی با اشاره به مشکلات عدیده‌ای که انقلاب نوپای ایران در دوران جنگ تحمیلی با آن مواجه بود، افزود: در آن زمان مردم با اتحاد، دوستی و مهربانی بسیاری از مشکلات را حل کردند.

نماینده مردم شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: با گذشت چهار دهه از عمر بابرکت و افتخارآمیز نظام جمهوری اسلامی ایران امروز با سهولت و قاطعیت می‌توان قضاوت کرد که انقلاب اسلامی بر اساس اهداف، آرمان‌ها و مطالبات خود، ماهیت قدرت‌های جهانی را به چالش کشیده است.

وی ادامه داد: ۱۲ فروردین نماد و تجلی نقش و حضور مردم انقلابی ایران اسلامی در تعیین سرنوشت خود و روز تثبیت انقلاب اسلامی است که با عزم تاریخی، مردم بیدار ایران حماسه‌ای بزرگ را رقم زدند.

فتحی با اشاره به انتخابات آتی گفت: امروز هر سخنی که مایه یأس و ناامیدی مردم شود، محکوم و در راستای حرکت دشمنان خواهد بود لذا باید تلاش کنیم با ایجاد نشاط در جامعه زمینه مشارکت بیشتر مردم را در انتخابات فراهم کنیم.

وی در پایان با تبریک یوم الله ۱۲ فروردین به آحاد ملت شریف و قهرمان ایران اسلامی و استان کردستان و گرامی داشت یاد، خاطره و آرمان‌های بلند شهدای انقلاب اسلامی، دفاع مقدس، مدافعان سلامت و شهدای عرصه امنیت، خدمت و وحدت، بر ضرورت مجاهدت و اهتمام ملی نسبت به تحقق شعار سال 1400 تأکید کرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: