کد خبر: 3970321
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۸
معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه باید فعالیت‌های فرهنگی و دینی استان‌ها متناسب با زیست‌بوم استان طراحی و تدوین شوند، گفت: استان کردستان به دلیل داشتن دو مذهب شیعه و سنی باید متناسب با نیاز استان برنامه‌های خود را تدوین کند.

به گزارش ایکنا از کردستان، حجت‌الاسلام رضا عزت زمانی، معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی، امروز، 19 اردیبهشت‌ماه در نشست علما و روحانی اهل سنت شهرستان سنندج به رویکرد جدید سازمان تبلیغات اسلامی اشاره و اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی در تلاش است تا با رویکردهای جدید زمینه‌ساز ارتقای فعالیت‌های فرهنگی و دینی و ارائه خدمت جهادی به مردم در اقصی نقاط کشور باشد.

وی با بیان اینکه باید فعالیت‌های استان‌ها متناسب با زیست‌بوم استان طراحی و تدوین شوند، افزود: استان کردستان به دلیل داشتن دو مذهب شیعه و سنی باید متناسب با نیاز استان برنامه‌های خود را تدوین کند.

معاون فرهنگی سازمان تبلیغات اسلامی در راستای انتقاد علمای اهل سنت از برنامه‌های صدا و سیمای مرکز استان بیان کرد: صدا و سیمای مرکز استان باید برنامه‌های ملی و مذهبی را بر اساس نیاز استان و اقتضائات این مرز و بوم تدوین و منعکس کند.

وی وجود روحانیون و طلاب استان کردستان را یک فرصت برای ترویج و توسعه فرهنگی دینی و قرآنی در جامعه دانست و ادامه داد: در این راستا باید ظرفیت روحانیون اهل سنت در برنامه‌های فرهنگی، مذهبی و دینی مورد توجه نهادهای فرهنگی قرار گیرد.

حجت‌الاسلام زمانی در ادامه از حمایت‌های نماینده ولی‌فقیه در کردستان از برنامه‌های فرهنگی و دینی تبلیغات اسلامی استان تقدیر کرد و یادآور شد: حمایت از مبشرین فرهنگی استان، حمایت از برنامه‌های ماموستاها و روحانیون شیعه و رفع موانع و مشکلات خانه‌های عالم در استان کردستان در دستور کار قرار می‌گیرد.

یادآور می‌شود که در این نشست علما و روحانیون خواستار توجه سازمان تبلیغات اسلامی، صدا و سیما و سایر نهادهای فرهنگی برای بومی کردن فعالیت‌های دینی و مذهبی در استان کردستان شدند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: