کد خبر: 3971486
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۱۲
رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی گفت: یورش نیروهای رژیم جلاد و کودک‌کُش صهیونیستی به مسجدالاقصی سندی بر جنایت‌های تاریخی آن‌هاست.

به گزارش ایکنا از کردستان، محسن فتحی، نماینده سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی در پیامی ضمن محکوم کردن حملات اخیر رژیم صهیونیستی به ملت مظلوم فلسطین، خواستار مداخله بین‌المللی جهت توقف کشتار و قتل عام فلسطینیان شد.

وی افزود: حمایت کشورهای داعیه‌دار اسلامی در ارتباط با این رژیم مجعول را خیانتی بزرگ نامید که هر انسان آزاده‌ای را غمگین و نگران کرده است. براستی جواب این کشورها در این پیمان‌های ننگین برای ملت فلسطین و قدس شریف چه خواهد بود!

نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه ۷۳ سال پیش در ۱۴ می ۱۹۴۸ ملت فلسطین با دسیسه‌ای بین‌المللی، از خاک و خانه اجدادی خود محروم شدند، بیان کرد: از آن زمان، صهیونیست‌ها، فلسطین غصب شده را به پایگاه تروریسم علیه ملت‌های مسلمان منطقه تبدیل کرده‌اند.

وی به خباثت‌ کشورهای حامی این رژیم مجعول در سطح بین‌المللی و خصوصاً پدر استانداردهای چند گانه حقوق بشری و تجاوز (آمریکا) اشاره کرد و از آنان این پرسش را مطرح کرد که تا به کی با استاندارد‌های دوگانه و چند گانه شما باید جهان شاهد این حجم از جنگ‌طلبی باشد.

فتحی به رفتار مسئولانه جمهوری اسلامی ایران در مقابل تقبیح هر گونه تجاوز و دفاع از مستضعفان در همه نقاط عالم اشاره کرد و گفت: ایجاد اختلافات داخلی و فتنه‌‍ انگیزی رژیم صهیونیستی و متحدان آن در کشور‌های اسلامی، حاکی از ترس آنان از قدرت وحدت و همبستگی مسلمانان است.

وی با انتقاد از کشورهای عضو سازمان کنفرانس اسلامی، برگزاری نشست ضروری و فوق‌العاده برای پایان دادن به این کشتار را خواستار شد و نسبت به موضع کشورهای منطقه در ارتباط با پیمان‌های عربی ـ عبری اظهار نگرانی کرد.

رئیس مجمع نمایندگان کردستان در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بدون شک تا آن روز تنها راه جلوگیری از این ظلم دامنه‌دار و کشتار، شکنجه و تحقیر روزانه فلسطینیان توسط صهیونیست‌های بیگانه با ارزش‌های انسانی، مقاومت همه‌جانبه است، یادآور شد: دولت‌ها و سازمان‌های بین‌المللی به وظیفه خود در راستای پایان اشغال و مقابله با تداوم جنایات و تجاوزات صهیونیست‌ها عمل کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: