کد خبر: 3997791
تاریخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان از شناسایی ۴۴٩ بیمار جدید مبتلا به کرونا ویروس در ۲۴ ساعت گذشته تا کنون در استان خبر داد و گفت: ۶ بیمار کرونایی در این مدت جان خود را از دست دادند.

به گزارش ایکنا از کردستان، فرزین رضاعی، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان امروز، 24 شهریورماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی استان اظهار کرد: در حال حاضر ٩١٧ بیمار مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند.

وی با اشاره به آمار بستری‌شدگان در کردستان به تفکیک شهرستان‌های استان افزود: از این تعداد ۵۴٣ نفر در سنندج، ٧١ نفر در سقز، ١٢١ نفر در مریوان، ٣٧ نفر در قروه، ٣١ نفر در بیجار، ۴٩ نفر در کامیاران، ١١ نفر در دیواندره، ٢٧ نفردر بانه، ٢۵ نفر در دهگلان و ٢ نفر در سروآباد بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان با اشاره به اینکه اکنون ٨٠ نفر بیمار مبتلا به کرونا در بخش ویژه (آی سی یو) بستری هستند، بیان کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۶ بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند.

وی آمار فوت شدگان بر اثر بیماری کرونا در کردستان از ابتدا تا کنون را ۱۵٧١ نفر دانست و گفت: از این تعداد ۶۶٣ نفر در سنندج، ٢۶۶ نفر در سقز، ١٣۴ نفر در قروه، ٨۶ نفر در کامیاران،١١۴ نفر در بانه، ٨۵ نفر در دیواندره، ۶٧ نفر در بیجار، ۱٣٢ نفر در مریوان،٢١ نفر در دهگلان و ۳ نفر در سروآباد جان‌باختند که همه موارد به صورت بهداشتی و با رعایت دستورالعمل های مرتبط دفن شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کردستان خطاب به شهروندان اظهار کرد: همچنان روند فاصله‌گذاری اجتماعی، استفاده از ماسک، شست‌وشوی مرتب دست‌ها با آب و صابون، اجرای اصول بهداشتی و قرنطینگی را تا قطع زنجیره این ویروس مهلک رعایت کنید در غیر این صورت افزایش تعداد زیاد مبتلایان و مرگ بر اثر کرونا در استان را شاهد خواهیم بود.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: