کد خبر: 4004023
تاریخ انتشار: ۱۹ مهر ۱۴۰۰ - ۱۵:۲۳
امام‌جمعه سنندج با بیان اینکه عالمان و ماموستایان کردستان جنایت هولناک مسجد قندوز افغانستان را به شدت محکوم می‌کنند، گفت: از مجامع بین‌الملل انتظار می‌رود که سکوت در این زمینه را بشکنند و خاموش ننشینند.

به گزارش ایکنا از کردستان، به نقل از روابط عمومی نیروی انتظامی کردستان، ماموستا فایق رستمی، امام‌جمعه سنندج، شامگاه گذشته، 18 مهرماه در دیدار با فرمانده انتظامی استان کردستان اظهار کرد: خداوند مجاهدان و کسانی را که در مسیر خدمت و تأمین امنیت جامعه تلاش و جهاد می‌کنند، بهترین پاداش را عنایت می‌کند.

وی با اشاره اینکه در سایه امنیت و آرامش توسعه در بخش‌های مختلف اتفاق می‌افتد، افزود: نیروی انتظامی از آغاز پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون با خدمت صادقانه ضمن ارتقای امنیت اجتماعی موجب افزایش اعتماد مردم شده‌اند.

امام‌جمعه سنندج با بیان اینکه عزت، آبادانی و کرامت هر جامعه در گرو تحقق امنیت است، بیان کرد: تمام ثروت‌های دنیا اگر در یک نقطه جمع باشد ولی امنیت وجود نداشته باشد، ارزشی ندارد.

وی با اشاره به ناآرامی و ناامنی در برخی کشورهای منطقه و هجمه‌ای که از سوی دشمنان به جهان اسلام وجود دارد، گفت: واقعه تلخ حمله وحشیانه داعش به مسلمانان بی‌گناه افغانستان را به جهان اسلام تسلیت می‌گویم. جنایت مسجد قندوز افغانستان یکی از هولناک‌ترین و وحشیانه‌ترین اقداماتی بود که هر وجدان بیدار آن را به شدت محکوم می‌کند.

ماموستا رستمی با بیان اینکه همه عالمان و ماموستایان اهل سنت این اقدام غیرانسانی و ضد بشری را به شدت محکوم می‌کنند، گفت: از مجامع بین‌الملل انتظار می‌رود که سکوت در این زمینه را بشکنند و خاموش ننشینند.

امام‌جمعه سنندج در پایان یادآور شد: نعمت امنیت و سلامت دو اصل بسیار مهم در جامعه بوده است که نیروی انتظامی در تأمین امنیت نقش اثرگذاری دارد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: